Zdrowie psychiczne ustawa z 1994

Ludzka psychika jest wysoce precyzyjna i podatna na pomysły zewnętrzne jak m.in. silne emocje, doznane urazy lub traumatyczne przeżycia. Niestety, w nowych warunkach życia nie odda się uniknąć narażenia na stres. Co spowodować, aby jak najdłużej zajmować się dobrym zdrowiem psychicznym?

Dobrym wyjściem jest psychoterapia. Określeniem tym ujmuje się zbiór technik, które działają lub ułatwiają leczenie innych schorzeń i problemów, mających oparcie w istocie psychicznej człowieka. Czym różni się psychoterapia od leczenia stricte medycznego? Otóż, stosowane techniki psychoterapeutyczne bazują na stosunku międzyludzkim. Z psychoterapii korzysta się głównie podczas leczenia zaburzeń nerwicowych (określanych podobnie jako zaburzenia lękowe) oraz zaburzeń osobowości. W przypadku, kiedy pacjent nie choruje na sklasyfikowane zaburzenie, a chce czyjejś pomocy, wyróżnia się korzystanie z poradzie psychospołecznej.

Przed wizytą u psychoterapeuty warto być świadomym, które cele pozwala uzyskać udział w psychoterapii. Do jej podstawowych zadań należy przede każdym pomysł na zmianę podejść i postaw pacjenta oraz wzrost jego zdolności emocjonalnych np. podniesienie samooceny, pomoc w radzeniu sobie ze stresem lub innymi lękami, podniesienie poziomu własnej samokontroli, lepszego nawiązywania relacje międzyludzkich, polepszenia przedstawiania się z otoczeniem, rozwijania umiejętności współpracy, a dodatkowo poprawę własnej motywacji do działania jakichkolwiek działań.

szkolenia erpSzkolenia erp - POLKAS & COMARCH - Systemy ERP

Proponowana przez nas psychoterapia stanowi dobrą jakość pomocy, z jakiej można użyć w każdej sytuacji kryzysowej. Jeśli borykasz się z popularnymi zmianami nastroju, rozmaite lęki utrudniają Ci dobre funkcjonowanie, odczuwasz niepokój, który nie daje Ci zasnąć, trapią Cię tematy w życiu domowym czy specjalnym lub po prostu nie czerpiesz satysfakcji ze znajomego działania, zgłoś się do nas. Dzięki naszym drogom wrócisz do dobrego życia.