Wyposazenie sklepow slaskie

Aby założyć sklep mięsny i mięsno-wędliniarski należy go najpierw odpowiednio wyposażyć. Jakie urządzenia, meble oraz wyposażenia są potrzebne w magazynie z materiałami mięsnymi?

Przede wszystkim powinien zakupić chłodnie, zamrażalniki i lodówki, w jakich magazynuje się i wykonywa produkty mięsne do sprzedaży. Istnieje wiele rodzajów chłodni, które sprawdzą się w sklepie: lady, regały, szafy i witryny chłodnicze. Również jest z narzędziami mrożącymi, w których zachowuje się mięso – wśród nich przedstawia się witryny, zamrażarki, wyspy czy te szafy mroźnicze. Ciekawym programem, zwłaszcza w mniejszych placówkach, jest zakup lodówko-zamrażarek, pełniących funkcję magazynu na ponadprogramową partię towaru.

Dodatkowy towar warto trzymać nie ale w magazynie, ale ponadto w małej komorze przechowalniczej na sali sprzedaży. Montuje się ją pod wystawą, dzięki czemu śmiało można uzupełniać towar na półkach ekspozycyjnych. Potrzebna jest również lada ekspediencka, na której kroi się i pakuje towar. W znaczniejszych sklepach mięsno-wędliniarskich dodatkowo niezbędne jest posiadanie pomieszczenia chłodniczego ze stałą, odpowiednio niską temperaturą, służącego do składowania towaru.

Pozostały sprzęt potrzebny w biznesie mięsnym to musza, ostre noże, kloc masarski i tasak oraz krajalnica. Waga powinna pamiętać dobrze wyraźny i dostępny wyświetlacz, tak by zarówno sprzedawca, jak a użytkownik mogli widzieć wynik ważenia. Natomiast kloc masarski z tasakiem wskazany jest do porcjowania mięsa z kością. Ponadto jest z nożami do cięcia mięsa, także nie warto na nich dbać. Z zmiany dobra krajalnica powinna być regulację grubości plastra. Idealnie, jeśli noże do krajalnic przygotowane są z chromowanej stali węglowej czy byliśmy nierdzewnej. Takie noże do krajalnic posłużą wiele lat.

Ponadto wskazane jest urządzenie się w wilka do mięsa, człowieka do mielenia mięsa na oczekiwanie klienta. Aczkolwiek nie stanowi obecne nieodzowny element wyposażenia sklepu. Prócz wymienionych potrzebna jest również kasa fiskalna, środki czyszczące, myjące i owadobójcze, pojemniki do przechowywania towaru oraz dodatkowe meble sklepowe. Potrzebne jest te zainstalowanie klimatyzacji, która pomocna jest w utrzymaniu dobrej temperatury w klas sprzedaży – szczególnie latem. Duże istnieje zarówno oświetlenie, które potrafi znacząco poprawić wyniki sprzedaży. Specjalne oświetlenie podkreśla naturalny kolor mięs i wędlin spotykających się na wystawy.