Vat i kasa fiskalna

Niedługo może pokazać się, że ktoś otrzyma wysoką karę finansową, ponieważ nie wiedział, że musiał prowadzić ewidencję na kasie fiskalnej. Teraz konieczność instalacji urządzenia fiskalnego novitus deon e , dotyka tych podatników, których obrót przekroczy 20,000 zł. To nic mniejszy obrót niż w ostatnich latach. Ministerstwo Finansów, będzie awansować do ostatniego, by tę myśl ograniczyć, będąc kolejną listę zawodów, w jakich handlowcy powinni zainstalować kasę, przed pierwszą sprzedażą. Obecnie każda kancelaria i sposób muszą posiadać obowiązkowo kasę. W przypadku awarii kasy fiskalnej, jeżeli nie dysponujemy rezerwową kasą fiskalną - należy dokładnie zrezygnować ze sprzedaży.

Jeżeli podatnik nie posiada kasy fiskalnej, a zobowiązany był ją korzystać, będzie ukarany karą grzywny do 240 stawek dziennych za nieprowadzenie "księgi". Co gorsza że zostać pozbawionym prawa do odliczenia lub zwrotu z podatku VAT 90% ceny zakupu netto, oraz pozbawionym oddana do odliczenia 30% podatku naliczonego w sezonie nieposiadania kasy. Karę 240 stawek dziennych podatnik otrzyma także za nierzetelne prowadzenie księgi. Mało tego, jeżeli oprócz tego podatnik nie pokaże tej transakcji w komplecie w umowy VAT zostanie również ukarany karą grzywny do 720 stawek dziennych, karze pozbawienia wolności do lat 2, albo obu tym karom łącznie. Jeżeli działalność podatnika dotyczy większości usług transportowych, dystrybucją gazu płynnego, sprzedaży stron do samochodów, jest zjednoczona z dostawą sprzętu telewizyjnego lub radiowego także tymże całych, części sprzętu fotograficznego - podatnik musi zawierać kasę fiskalną. Tak samo jest kiedy zabiera się dostawą artykułów z metali szlachetnych, przy dostawie danych komputerowych, bądź towarów danych do użycia, istniej na aukcję. Obowiązek bez sensu na roczny dochód dotyczy także sprzedaż wyrobów tytoniowych, napojów alkoholowych, bez względu na dowód PKWIU z określonymi elementami. W tymże roku zostanie odebrane usunięcie z bycia kasy fiskalnej przedsiębiorcom, którzy świadczą usługi na rzecz osób nieprowadzących działalności finansowej i rolników ryczałtowych. Pod warunkiem, że wszystkie świadczenie podatnika jest dokumentowane fakturą identyfikujące odbiorcę. Również sprzedaż biletów i rezerwacja miejsc przy przewozach pasażerskich w wypadku gdy podobna czynność została dokonana za pośrednictwem poczty, banku lub całej instytucji. Teraz ci podatnicy robiący tych operacji w 2015 roku muszą brać kas fiskalnych po przekroczeniu limitu zwolnienia podmiotowego.