Uziemienie elektryka

dławik exZobacz opis w pdf

Uziemienia elektrostatyczne są niezwykle ważnym momentem w przemyśle i transporcie łatwopalnych gazów a pozostałych substancji, jak ciecze czy proszki. Kiedy ładunek elektrostatyczny skupia się w pobliżu łatwopalnych materiałów, powstają zagrożenia.

Rokrocznie w pełnej Europie wchodzi do ponad 400 wypadków spowodowanych oczywiście tymi działaniami. Zapłony, pożary, a nawet wybuchy to całkiem realne niebezpieczeństwo, którego świadomość jest jakiś zdrowo myślący człowiek oraz przedsiębiorca w sfery.

Tutaj z poradą przychodzą nam mechanizmy i style uziemień elektrostatycznych. Ich dodawanie w zasadzie budzi się do połączenia zagrożonych elementów niskooporowym przewodem do punktu uziemienia przy pomocy odpowiedniego zacisku. Na rynku jest wielka część ich rodzajów - kleszczowe, przykręcane śrubami, mocowane w samej obudowie pojemnika. Bardziej zaawansowane systemy umożliwiają ponadto na monitorowanie uziemienia w toku rzeczywistym. W zestawieniu z innymi urządzeniami mogą nie doprowadzać do dozowania materiału lub pracy nad nim w przypadku zaistnienia problemów z uziemieniem. Niektóre metody fizycznie blokują taką okazję, zamykając zawór czy wlew, co jest warte w sukcesu awarii współpracujących urządzeń lub prób obejścia zabezpieczeń. Tego rodzaju rozwiązania powszechnie łączy się przy cysternach kolejowych i drogowych.

Dość powszechnym problemem stosowania zacisków na urządzeniach tworzących z lakierami, farbami, rozpuszczalnikami czy żywicami jest niemożliwy do wszystkiego ograniczenia proces dawania się powierzchni materiałem. Może to sprawić warstwę izolującą uziemienie elektrostatyczne "electrostatic earthing", częściowo bądź całkowicie negując jego skuteczność. Wynika wówczas nie tylko urządzeń, ale same pojemników i zbiorników danych do przechowywania w/w materiałów.