Urzadzenie do diagnostyki bmw

Czym stanowi kolposkop?

tłumaczenia konferencyjne

Kolposkop to coraz niezwykle atrakcyjne urządzenie diagnostyczne znajdujące zastosowanie podczas badań ginekologicznych. Jest ono wyspecjalizowanym narzędziem, które dzięki połączeniu doskonałej wartości układu optycznego ze dodatkowym współosiowym oświetleniem daje szansę dokładnego zbadania intymnych partie ciała kobiet, narażonych na zaatakowanie przez groźne schorzenia. Za pomocą kolposkopu można otrzymać nawet 400-krotne powiększenie obrazu.

Kolposkop także jego skorzystanie

Kolposkop poleca się do kolposkopii, czyli badania powierzchni szyjki macicy wraz z kanałem, a także pochwy i sromu w sensu wykrycia zmian, które mogłyby świadczyć o przedklinicznych postaciach raka szyjki macicy. Określa się, że dokładność diagnozy przygotowanej przez kolposkop ma od 79 do niemal 97%, w relacji z jego kształtu.

Jak wygląda badanie kolposkopowe?

Kolposkopia jest bezbolesnym badaniem przeprowadzanym gdy pacjentka przebywa na fotelu ginekologicznym. Na indywidualnym początku badania lekarz zakłada pacjentce specjalny wziernik samotrzymający, który ułatwia uwidocznienie pochwowej części szyjki macicy. Po jego zamocowaniu, do pochwy wprowadzany jest wziernik o przezroczystych ścianach, za pomocą którego zachowuje się ściany pochwy i powierzchnię szyjki macicy w podobnym powiększeniu, przy intensywnym oświetleniu. Kolposkop za pomocą kamery umożliwia rejestrowanie badania i monitorowanie go na dodatkowym ekranie, a też zapisywanie i drukowanie dla pacjentki, jak także do punktów przygotowania dokumentacji medycznej i dania diagnozy.