Urlop macierzynski 2014

Każdy dokonuje zakupy. Konsumpcyjny sposób istnienia a informacje, które wmawiają, że potrzebujemy więcej i bardzo. Sprawdzamy się z głowami, dla których wyznacznikiem statutu społecznego jest ilość posiadanych rzeczy. Łatwo się w ostatnim wydać i wstąpić w zakupoholizm.

Schorzenie dotyczy zwłaszcza kobiet, a należy przede wszystkim o emocje, które towarzyszą zakupom i powodom, które dają, że zakupy zatrzymują się lekarstwu na całe bóle. Zdarza się, iż stanowi wtedy feralny dzień w książki, rób na spędzanie wolnego czasu albo poczuciem tworzenia kolekcji, np. butów czy torebek. Wyróżnia się też osoby, które polują tylko na możliwości i wyprzedaże, osoby, które zawsze sięgają po nowości, a i najmniej inwazyjna wersja: osoby, które uwielbiają oglądać wystawy sklepowe (tzw. window shopping).

Jeżeli zauważymy obok siebie objawy, które łączą się z kłamstwami dotyczącymi tego co się kupowało a w jakiej ilości, pożyczanie jeszcze większych sum na zakupy, wydawanie pieniędzy na kolejne dobra, zamiast płacenia rachunków, posiadanie tajnych kont, kupowanie przedmiotów i pielęgnowanie ich bez uprzedniego rozpakowania - warto zastanowić się nad wizytą u specjalisty, który pomoże nam wystawić diagnozę i pokaże, ewentualną, przyszłą metodę leczenia.

Leczenie z zakupoholizmu Kraków to przede wszystkim czynność nad sobą, oraz więc będzie stosowało się z unikaniem reklamie i wyprzedaży, nie mieniem przy sobie kart kredytowych, tak mienia czasu, żeby nie mieć chwili na zakupy i odwiedziny w serca handlowym. Jedynym nawykiem jest również zrobienie listy zakupów i sprawianie tylko tego co się na niej znajduje.

Specjalista, oprócz problemu z określonym, prawdopodobnie będzie też chciał przeprowadzić wywiad z ukochanymi osoby, żeby potwierdzić objawy i wystawić pewną diagnozę. Z opinii na dalekie stany uzależnienia, metoda działania może się różnić. Zródło: gabinetyszansa.pl