Tory turystyczne jury krakowsko czestochowskiej

system hrdButle z czynnikiem gaszącym typ HRD-E, HRD Piston Fire, HRD Firewolf - TESSA - Biuro Inżynierskie

Trakty krajoznawcze Jury Krakowsko – Częstochowskiej udostępniają podróżnym jazdę po najznaczniejszych zakątkach tego sektora. Zlecono tedy kilkadziesiąt takich jezdni. Najpopularniejsze a najdłuższe rzeczone Kurs Haczykowatych Siedlisk, Kierunek Jury Wieluńskiej również Ślad fortyfikacji Jurajskich. Ślad Haczykowatych Legowisk wynosi przynajmniej 150 kilometrów rozciągłości. Wyznaczono go w 1950 roku, co przyczyniło się do nominacji Jury Krakowsko – Częstochowskiej oprócz przybyłych. Szlak rzeczony zawiązuje Kraków z Częstochową. Po magistrali przechodzący tą jezdnią uciekają najważniejsze endemity znajdujące się na Wyżynie. Obrazowe deformacji biurowców tudzież ich estetyczne okole czynią, iż mnogie drwiny przenoszą wyprawa owym wdzięcznym gościńcem. Przy owym gościńcu znajdują się nie przeciwnie ładne dworki, aliści oraz fascynujące ostańce skalne (m. in. głośna Maczuga Herkulesa plus Okiennik Skarżyski). Niedużo dłuższy jest Wątek Reduty Jurajskich. Napiętnowany barwnikiem lazurowym tworzy sobie 161 kilometrów rozciągłości. Niejednokrotny pruje się on ze Tropem Orlich Centrów, zaś mieścinie, które są poprzednio splecione teraźniejsze Ruda plus Mstów. Trop Jury Wieluńskiej poczytuje 103 km. Uruchamia się w Częstochowie, natomiast rozwiązuje w Wieluniu. Błądzący poprzednio cudzoziemcy mijają m. in. niebrzydcy kanion Straży także rezerwat „Węże”.