Test ciazowy 25 dc

Kobiety starające się o dziecko, a ponadto te obawiające się ciąży, poza wykonaniem testu ciążowego, starają się znaleźć w sobie objawy, które zapewnią lub i wykluczą obawy (czy same nadzieję) na pokrycie. A jakie są te znaki? Kiedy można się ich doszukiwać? Ważnym a zarazem najbardziej rozpoznawalnym objawem ciąży jest absolutnie brak okresu. Nie ma zawsze po co stresować się na zapas – opóźnienia miesiączki, nawet wielodniowe, mogą być wykonane wieloma czynnikami, między innymi zawodem i wadą. Z kolejnej jednak strony regularna menstruacja nie wyklucza wystąpienia w ciążę. Zdarza się, że ciężarne kobiety miesiączkują też do trzech miesięcy od momentu zapłodnienia. Załóżmy jednak, iż staramy się o potomstwo, czasu nie ma, za ostatnie stanowi test ciążowy radośnie wskazujący dwie kreski. Co bardzo?

Są sytuacje, kiedy przyszłe mamy są objawy ciąży już w początkowym tygodniu od zapłodnienia. Zawsze jednak występują one po około miesiącu. Największe ich nasilenie jest i pod koniec pierwszego trymestru, czyli około 10. tygodnia, a idą w przestrzeniach 20. Oto lista objawów, których potrafisz (jednakże nie musisz!) się spodziewać we wczesnych tygodniach ciąży:

Delikatne i bolące piersi. W ciele ciężarnej kobiety podchodzi do wielu zmian hormonalnych, jakie planują na końcu przygotowanie przyszłej trzymamy nie właśnie do odpowiedniego mienia dziecka w ciągu ostatnich 9. miesięcy, lecz także do przyszłego wychowania. Dlatego, z początku zwiększania się gruczołów mlekowych, piersi mogą stawać się większe, a sutki trwalsze i prostsze. Nudności i wymioty. To zapewne najbardziej konkretny i popularny objaw ciąży. Dokuczają one zwłaszcza w porach wczesnoporannych, i żyć mogą nawet kilka godzin. Zazwyczaj uskarżają się na nie kobiety, jakie są w liczbie ciąży (a także tu są odstępstwa z podstawy – moja kuzynka niedawno była idealny raz przy radości i uważajcie mi, ani raz nie odczuwała mdłości). Lekarze nie są stuprocentowo pewni, co robi objaw porannych mdłości. Zauważyli jednak, że ich nasilenie jest o wiele większe wśród kobiet, które żyją w stałym stresu i stresie. Zmiana apetytu. Oczywiście nikomu nie są obce takie objawy, jak wzmożony apetyt, czy te wszelka zmiana smaku. To, że w wybiera jesteśmy w kształcie zjeść wszystko, co jest na lokalnej podróży do lodówki oraz fakt, iż nagle bardzo dobra ujawnia się mieszanka śledzia z kiszonym ogórkiem i Nutellą zrobione jest zmianami hormonalnymi w swym organizmie.

Jak jednak zaznaczyłam obecnie we wcześniejszych częściach wpisu, wszelkie objawy ciąży mogą, jednakże nie muszą się pojawić. Niestety istnieje również powiedziane, że pojawią się wszystkie opisane symptomy. Są kobiety, które bardzo mocno odczuwają niedogodności związane z wczesną ciążą, ale zdarzają się (i wtedy zupełnie często) przypadki, gdy ciąża jest położona praktycznie idealnie. Nie liczcie więc obrazom i serialom, które informują nas, że zapłodnienie oznacza nieustanne wymiotowanie, zmiany charakterów i omdlewanie już od pierwszego dnia zapłodnienia. Wszystka kobieta przeżywa bowiem stan błogosławiony w zupełnie nowy, swój sposób.