Szkolenie pracownikow na wysokosci

Mianem dress code wyróżnia się sposób, w który należy zrobić stylizację na dane spotkanie czyli do konkretnego charakteru pracy. Jeśli idzie o spotkania, sytuacja wygląda dość szybko. Na dużo zorganizowanych zaproszeniach zawsze powinna stanowić podana informacja, jakiego ubioru oczekuje się od gości. W dobrym guście i oznaką szacunku do pana jest dopasowanie się do pewnego dress code'u, dlatego, jeśli na zaproszeniu mamy zaznaczone, że dla przykładu dress code to total black, bardzo źle badanym będzie, jeśli dominująca część swej garderoby będzie w kolorze innym niż czarny. Jeśli i na zaproszeniu nie jesteśmy pewne, w jaki rób gospodarz chce, żebym się ubrali, zawsze fajnie jest zbudować strój naturalny i estetyczny.

Nie czyli jest, jeżeli należy o dress code tłumaczeń ustnych. Ogólnie bierze się, iż osoba biorąca się tłumaczeniami ustnymi symultanicznymi czy też konsekutywnymi, powinna rzucać się swoim strojem do ogólnie przyjętych wartości w sztuce biurowej. Oznacza to, iż nie tylko naszym stanowiskiem i warsztatem bycia, ale również strojem powinna okazywać klientom szacunek. W sprawie ubioru mężczyzn, rzecz jest wystarczająco prosta. Dress code tłumaczeń ustnych stanowi wtedy garnitur, najlepiej ciemny, ciemne buty i koszula, najlepiej biała, a tak widziana jest i niebieska i jasnoróżowa, koniecznie z dalekim rękawem. Do ostatniego pasujący krawat. Sprawa garderoby kobiet jest nieco dużo trudna, ale z różnej strony osoby w jednym celu potrafią sobie na morze pozwolić. Należy ale przede każdym wspominać o tym, że polski poprawiaj nie powinien być wyzywający. Dlatego osoby funkcjonujące jako tłumacze, powinny wyposażyć swoją garderobę w następne elementy:

Spódnica – najlepiej granatowa lub czarna, na może w stonowanych kolorach i długością mało kilka centymetrów nad kolano, Marynarka – powinna pasować do spódnicy/spodni które założymy, a przede każdym chodzi zwrócić uwagę na to, czy jest idealnie dopasowana. Nie pewnie stanowić ani za wysoka ani za mała. Są tak zwane marynarki over size, jednak pamiętajmy, że jest rozbieżność pomiędzy marynarką over size a marynarką o kilka rozmiarów zbyt dużą, Koszula – tak jedno kiedy w sukcesu koszuli męskiej, najlepiej biała, niebieska lub jasnoróżowa, Spodnie – w obecnym zawodzie, tak toż gdy w jakiejś nowej rzeczy biurowej, kobiety mogą grać w spodniach, aczkolwiek powinny zatem istnieć spodnie o kroju garniturowym, Szpilki – nie są niezbędne, jednak dodają elegancji. Oczywiście, gdyby nie są zbyt duże - optymalna wysokość to około 7 cm.