System informatyczny ognivo

Wiele polskich spółek specjalizuje się w sprzedaży i instalowaniu systemów informatycznych do zarządzania punktami gastronomicznymi i hotelowo-gastronomicznymi. W relacji od charakteru prowadzonej działalności istnieją rozwiązania dla małego lokalu, jak zarówno dla większej sieci restauracji. Wyjścia będą dzielić się między sobą w relacji czy przechodzimy do działania z   kawiarnią, pizzerią, restauracją hotelowej, i że z lokalem szybkiej obsługi. Systemy do gastronomii bawią się jeszcze większą popularnością. Coraz rzadziej możemy się z artykułem gastronomicznym jaki nie jest żadnego oprogramowania wspierającego sprzedaż.

Jedną z najbardziej unowocześnionych aplikacji do prowadzenia punktem gastronomicznym jest system POS. W znacznych miastach Polskich istnieje sieć autoryzowanych przedstawicieli. Dodatkowo oferują punkt serwisowy i obsługę zarówno jednostek lokalnych kiedy a takich, które w ramach swej struktury czy franczyzy posiadają znacznie problemów gastronomicznych na obszarze całej Polski.

Oto przykładowy model infrastruktury informatycznej dla firmy gastronomicznej:

Stanowi on tak skonstruowany, aby moduły składowe umożliwiały użytkownikowi maksimum korzyści. Ich integracja i sztuka na prostych bazach powoduje wzrost efektywności, polepszenie jakości obsługi konsumenta, łatwiejsze raportowanie i liczenie jednostki, niezależnie z tego, albo stanowi zatem jakaś restauracja, albo i sieć restauracji.

Na obecnym momencie celowo nie podamy nazwy, na jakim z planów oprzemy propozycję skierowaną do konkretnego klienci. Przyjmijmy, że rozwiązanie jest oparte na zintegrowanym systemie, który umożliwi zarówno obsługę stanowisk kelnerskich czy barowych, jak i wszystkie zarządzanie gospodarką magazynową. W zależności od realizacji program może współpracować z terminalem dotykowym, a zarówno z czytnikiem kart magnetycznych, bonem kelnerskim, wagą, drukarką bonów i rachunków, drukarką fiskalną, szufladą, dozownikiem napojów, itp. Wszytko działa pod systemem operacyjnym MS Windows, w budowy lokalnej czyli na poszczególnym zdaniu, używając standardowy sprzęt PC.