Strona firmowa allegro

Ciąża, szczęśliwy poród i późniejsze wychowanie dziecka to najpozytywniejsze momenty bycia każdej kobiety. Przyszłe matki z niecierpliwością oczekują dnia, w jakim usłyszą bicie serca płodu. Jest więc dla nich znak, że rozwój dziecka chodzi w pewnym stylu a także w niesamowity sposób uświadamia je, iż mają pod sercem naszego przyszłego, ukochanego potomka. Drogie przyszłe mamy, nie stresujcie się, jeśli podczas pierwszego USG lekarz nie usłyszał bicia serca waszego dziecka. We wczesnych fazach rozwoju płodu zmiany następują znacznie łatwo, praktycznie z dnia na doba, a pierwsze bicie serduszka jest możliwe do zrozumienia obecnie w 21 dniu ciąży.

Na startu serce dziecka nie przypomina znanego nam narządu. We wczesnych fazach rozwoju płodu stanowi to bowiem tylko swego rodzaju rurka, która pompuje krew. Natomiast około 14 tygodnia ciąży serduszko dziecka będzie na tyle silne (całe 6 mm), że będzie można je zauważyć w badaniach USG. Niestety, zawsze będzie a za malutkie, by docenić jego dobry rozwój. Aby właściwie ocenić rozwój dziecięcego serca, potrzebne będzie zaczekanie do około 20 tygodnia ciąży, kiedy serduszko nienarodzonego dziecka osiągnie wielkość 20 mm.

Jeżeli należy o usłyszenie bicia serca, będzie ono dodatkowe już prawie 11 tygodnia ciąży, a jedynie za pomocą specjalnej aparatury, jaka stanowi w kształcie przetworzyć przepływ krwi na dźwięk. Natomiast właściwe bicie serduszka, przy wykorzystaniu stetoskopu, jest dodatkowe dopiero po przekroczeniu 18 tygodnia ciąży. Warto zaczekać na obecny moment – pierwszego bicia serca swojego przyszłego dziecka nie zapomnisz już nigdy.

Przez cały czas ciąży krew płodowa nie dochodziła do płuc maleństwa. Był toż wówczas znak dla otwierającego się organizmu dziecka, że ponad nie godzina na dowolne oddychanie, należy za to skoncentrować się na właściwym rozwoju organów. Tak to, serce dziecka będzie w sumie rozwinięte dopiero w momencie porodu. Z tego składnika wsłuchiwanie się w bicie serca płodu będzie dodatkowe w wszystkiej chwili. Wystarczy jedynie delikatnie przyłożyć ucho do piersi dziecka.