Starania o zajscie w ciaze

W punkcie, kiedy staramy się z znajomym przyjacielem o dziecko, każdy dzień jest trudnym polowaniem na dobrą nowinę. Najchętniej od razu po stosunku poszłyśmy do apteki po test ciążowy i spowodowały go, by jak łatwo powiadomić rodzinę oraz przyjaciół o rychłym zwiększeniu się rodziny. Ale często daje się, że obok dobrze zaplanowanych starań, test ciążowy wykazał, że nie jesteśmy w ciąży. Nie zniechęcajmy się, domowy test ciążowy mógł się pomylić.

Przede wszystkim, należy zrozumieć, na jakieś zasadzie działają testy ciążowe wygodne w aptece. Ich bycie jest bowiem niezwykle funkcjonalne. Liczy na znalezieniu hormony HCG (wykonywanego w wypadku popadnięcia w ciążę) w moczu. Testy ciążowe są bardzo naturalne w kadrze a jednocześnie bardzo wrażliwe, dlatego należy je dawać razem w zaleceniami na dołączonej ulotce.

Oczywiście, powszechnie znane testy ciążowe nie są nieomylne. Ich niewiarygodność może dotyczyć z niewiele czynników:

przeterminowanie – tak toż jak wszelkich nowych artykułów spożywczych, farmakologicznych czy dermatologicznych, testów ciążowych jeszcze nie należy używać po upływie czasu ważności. To gdyż jego funkcje potrafią być zaburzone, a rezultat będzie niewiarygodny,zażywanie dodatkowych leków, wiek kobiety – pomysł na skutek testu ciążowego nie tylko jego właściwe zrobienie oraz odczekany czas od czasu ewentualnego zapłodnienia. Przydatne są i choroby kobiety, podejmowane przez nią środki i wiek. Tak więc, osoby z chorobą nerek, przekwitające i używające leki antydepresyjne dla lepszego rozeznania w sytuacji powinny raczej zgłosić się do specjalisty, ponieważ w ich przypadku test może dochodzić ciążę, do jakiej tak rzeczywiście nie doszło,mikroporonienie – czasem daje się, że test ciążowy wykrył ciążę, tylko kilka dni później, po ponownym jego spełnieniu, wyszedł ujemny. Widać więc oznaczać, że przybyło do zapłodnienia, jednak początek nie zagnieździł się w macicy. W takim wypadku koniecznie zgłoś się do specjalisty, ponieważ najprawdopodobniej jesteś w ciąży pozamacicznej,pośpiech – to najpopularniejsza przyczyna błędów w testach ciążowych. Chociaż producenci zarzekają się, że dzięki ich testom będzie ważna wykryć ciążę obecnie w 6. dniu po zapłodnieniu, należy uzmysłowić sobie pewny ważny czynnik: HCG jest najwcześniej wykrywalne w krwi, dopiero później w moczu. Dlatego, dla pewności, lepiej zaczekać dodatkowy tydzień, by posiadać dłuższą swobodę.

Obecnie testy ciążowe są tak zrobione, że znajdują w 99,9% przypadkach ciążę. Jednak należy pamiętać o tym, iż w żadnym wypadku nie są nieomylne i dla większej swobody należy udać się do specjalistę i przygotować specjalne badania. Zawsze w razie pomyłek, najczęściej daje się, iż test wykrył ciążę jakiej nie ma, nie a na odwrót. Dlatego kobiety, jakie nie chcą wpaść w ciążę, mogą poczuć się uspokojone negatywnym wynikiem testu.