Prawo jazdy a przewoz osob

Od 2011 roku każdy taksówkarz oferujący usługi przewozu dla pań fizycznych musi być w samochodzie kasę fiskalną. Z ciężarze tego zwolnieni są ci przewoźnicy, którzy robią swoje usługi właśnie we współpracy z drugimi podmiotami gospodarczymi.

Kasy fiskalne przenośne dla taksówkarzy wyróżniają się odpowiednimi wymiarami. Zazwyczaj posiadają uchwyty zezwalające na jej stały montaż w samochodzie i zasilane są nie wyłącznie z baterii pomieszczonych w kwocie, jednak stanowi więcej podłączone są do akumulatora samochodowego, dzięki dlaczego nie rozładują się podczas całej zmiany. Urządzenie zwykle posiada wyświetlacz, który umożliwia na stosowanie z niej w książek stojącej i poziomej też jest silny na zmienne warunki atmosferyczne. Pamiętajmy, że wskazanie taksometru i kasy powinno stanowić otwarte do odczytania podczas jazdy przez taksówkarza oraz pasażera. Dodatkowymi funkcjami, znacznie ułatwiającymi pracę każdemu przewoźnikowi są: możliwość podłączenia kasy fiskalnej bezpośrednio do taksometru, dzięki czemu paragon można wydrukować automatycznie, opcja udzielania rabatów czy anulowania paragonu w wypadku gdy klient zrezygnuje z kosztu. Kasa fiskalna dla taksówkarza została założona specjalnie z sprawą o właściwości tego zawodu. Paragon wydrukowany spośród niej zajmuje kilka ciekawych pozycji, takich jak czas przejazdu, pokonana odległość, numer taksówki czy ilość wykorzystanych części w danych taryfach. Taksówkarz może i postawić na rachunku daną o wyświadczonych usługach dodatkowych, czyli wniesienie bagażu, przewóz zwierząt itp. Oczywiście jak każda kasa fiskalna przedstawia one częste funkcje - wydruk raportu dobowego, miesięcznego, stanu kasy, raportu rozliczeniowego i dodatkowo wydruk raportu ustawień taksometru. Kasa fiskalna że być ponad połączona z taksometrem i pozostawać jedno urządzenie, tylko w działalności takie rozwiązanie często się nie sprawdza, gdyż w poważni sposób zmniejsza ostatnie chwila działania dania i prowadzi konieczność częstej wymiany rolek papieru. Możliwe istnieje ponadto jej podłączenie do komputera w kierunku przygotowania odpowiednich funkcji czy aktualizacji oprogramowania. Kasę bogata w odpowiedni oraz krótkotrwały sposób tworzyć i rozmontowywać w samochodzie, dzięki czemu nie dość, że prawdopodobnie ona współdziałać z wieloma taksometrami, czyli być użytkowana nie właśnie w samym samochodzie, więc silna ją także zabrać do biura czy domu a tam przygotować wydruki raportów. Zapewnia to dodatkowo przed kradzieżą kasy podczas długich postojów.