Pojemniki prozniowe vacuumsaver opinie

Choć pakowanie próżniowe najczęściej kojarzone jest ze sklepami wielkopowierzchniowymi, firmami cateringowymi i restauracjami, to jeszcze częściej także klienci indywidualni poszukują urządzeń, które pozwolą im przedłużyć trwałość przechowywanej żywności. Specjalne woreczki, próżniowe pojemniki i narzędzia do pakowania zaliczane są jeszcze do ich potrzeb, zezwalając na zapakowanie odpowiednio mniejszych ilości żywności.

Domowe danie do pakowania próżniowego żywności może używać specjalne woreczki do próżniowego przechowywania albo te stosuje pojemniki próżniowe zrobione z plastiku. W wypadku pojemników najczęściej grane są specjalne pompki ręczne, które dają na odessanie zbędnego powietrza z pojemnika i dają jego hermetyczne zamknięcie. Podobny strategia życia można wykorzystać do zamykania butelek specjalnymi próżniowymi korkami. Są one najczęściej uniwersalny rozmiar, ponieważ wolno je użytkować także do zamykania butelek z winem, jak oraz do butelek z oliwą czy octem balsamicznym. Próżniowe zamknięcie butelki przedłuża trwałość zawartości - po zamknięciu próżniowym wino potrafi żyć chronione nawet przez ponad 20 dni. Dla porównania wino w butelce otwartej można przechowywać co dużo przez 2-3 dni.

Do własnego użytku potrafią istnieć także dostosowane urządzenia typu multivac, idące na przechowywanie żywności w specjalnych woreczkach. Przechowywanie żywności w woreczkach wydłuża jej trwanie przechowywania - w relacji od typie produktu i z miejsca, gdzie będzie on przechowywany (temperatura pokojowa, lodówka czy zamrażarka), czas przechowywania wydłuża się nawet czterokrotnie. W próżniowo zamykanych woreczkach można przechowywać produkty sypkie, jak kawa czy herbata, żywność przetworzoną, ale jednocześnie warzywa, wędliny czy mięso. Zapakowane próżniowo mięso prawdopodobnie stanowić umieszczane w zamrażarce w odpowiednio niskiej temperaturze nawet przez 26 miesięcy. Dodatkowym atutem pakowania próżniowego z użyciem woreczków jest fakt, iż nie mają one sprzedaż wielkiej przestrzeni.