Pojemnik 2 5m3

Dozowniki celkowe to popularnie wykorzystywane urządzenia. W zależności od standardzie i rodzaju potrafią być przeznaczone do produkcji różnych zadań.

Dozownik celkowy przeznaczony jest do szczelnego zamykania zbiorników pyłu, które wykonują w warunkach ciśnienia innego niż ciśnienie atmosferyczne. Dzięki tym urządzeniom możliwie jest opróżnianie zbiorników bez potrzebie dekompensacji. Temperatura pyłów nie może stanowić ogromniejsza niż 200 stopni Celsjusza oraz nie że żyć mowy o agresywności pyłów.

Zasada działania dozownika celkowego jest całkowicie prosta. Pył ze zbiornika wpada do dozownika przez otwór wlotowy. Następnie jest on kierowany w celkach ze skrzydełkami wykorzystującego się bębna.

Dozowniki celkowe uważają za działanie w porządek ciągły dozować materiały sypkie i drobnoziarniste. Będą obecne w szczególności ziarna zbór, mleko w proszku, przyprawy, ziele angielskie, pieprz, cukier, kazeina, sól, pyły filtracyjne itp. Dozowniki znajdują wykorzystanie na jakimś kroku realizacji, również w terenie działania technologicznej linii pakowania produktów, w grupie ważenia oraz dozowania i transportu pneumatycznego.

Powszechnie są i stosowane, jako tzw. śluzy odcinające sfery robocze o różnych ciśnieniach. Ważna je dawać np. na przelocie z cyklonu, z filtra odpylającego lub suszarki. Znajdują i zastosowanie przy opróżnianiu zbiorników.

Drinku z faktów wyposażenia dozowników celkowych zapewne być skrzynka elektryczna z falownikiem. Dzięki niej ważna z możliwością dostosować wydajność dozownika do naszych potrzeb. Dozowniki spełniają wszelkie normy higieniczne oraz zasady bezpieczeństwa przewidziane przepisami prawa.