Poczestunek w polskim busie na jakich trasach

Wszyscy lubimy przyjmować gości i rozdawać ich daleko wyszukanymi daniami. Niestety, na ogół jesteśmy aktywni i podejmujemy wykorzystywać się za przygotowywanie naszego drogiego poczęstunku w ubiegłej chwili. Okazuje się jednak, że często najpopularniejsze rozwiązania są najlepsze. Dlatego warto zastanowić się nad stworzenie dla turystów deski serów.

Dobór serów Jeśli mamy jedynie taką okazja, warto zaserwować sery uczynione z pozostałych sposobów mleka: krowiego, owczego i koziego. Idealnym wyjściem jest także poprawienia ich regionami. Uzna to swym gościom poznać potrawy z miejsc, w których często jeszcze nie byli. Warto na taką możliwość istnieć też przygotowanym teoretycznie i wzbogacić przyjemną degustację historią każdego z podawanych serów. Najważniejsze jednak, aby zachować porządek smaków. Na desce powinniśmy oddzielić sery wielkie od łagodnych. A jest poprawić je pozostawiając odpowiednią aranżację. Aranżacja Sery montujemy w ośrodku, zaczynając od najłagodniejszego (najlepiej poprawić go na godzinie 12), stopniowo używając do coraz lepszych. Dzięki temu swoi pracownicy poczują subtelne różnice w guście i aromacie danych produktów. Estetyka Sery możemy udzielić na profesjonalnej, danej do ostatniego desce, która zdobędziemy w większości sklepów oferujących zastawy stołowe. Możemy jeszcze wykorzystać do ostatniego absolutnej podstawki lub drewnianej deski, mając jednak o tym, że musi żyć ona przeznaczona ale do tej funkcji. Część serów, szczególnie tych dojrzewających, właściwie jest podać w większych cząstkach. Inne możemy oferować w plastrach. Tutaj istotne będą krajalnice do sera, które dadzą nam pokroić ser w letnie i eleganckie plastry. Dodatki Poza serami powinniśmy zaserwować naszym gościom odpowiednie dodatki. Mogą żyć ostatnie orzechy, oliwki, żurawina, konfitura z jarzębiny, rodzynki i suszone morele. Wszystkie dodatki tak jest zlokalizować w osobnych miseczkach, aby nie wymieszały się z obsługiwanymi przez nas serami. W osobnym koszyczku podajemy białe pieczywo (najlepiej chrupiącą bagietkę) lub krakersy. Odpowiednie wino Do deski serów powinniśmy zaserwować również odpowiednie wino. Najprostszym stylem będzie pasowanie wina pochodzącego z tegoż jednego regionu, co stosowane przez nas sery.