Pakowanie prozniowe bydgoszcz

Pakowarka próżniowa, zwana często pakowaczką, jest narzędziem, którego zadanie liczy na odessaniu powietrza z wnętrza opakowania foliowego produktu (wytworzenie próżni wewnątrz komory) i utworzeniu szczelnego zgrzewu zamykającego. Taki forma pakowania przedłuża czas przechowywania żywności bez konserwantów, umożliwia skuteczne marynowanie mięsa i utrzymuje je przed np. zmarzliną.

Ze powodu na pozostały typ produktów spożywczych, kierowane są różne pakowaczki. A oczywiście artykuły o maksymalnej wadze i stałej konsystencji (mięsa) zamykane są w pakowarkach ze częstym zamknięciem próżniowym, artykuły o minimalnych rozmiarach i słabe (chleb, jagody) zamykane są w pakowarkach z ręcznym zamknięciem próżniowym. Pakowanie żywności w pakowarkach jest także jakąś ogromną wartość - wygodne użytkowanie, a wtedy siłę i powtarzalność pracy. Najczęściej spotykane pakowarki to narzędzia komorowe - dostępne w niewielkich rozmiarach oraz jak dania wolnostojące, urządzone w spiżarnię lub komory zamykane hermetyczną pokrywą. Wygodne do stosowania ze względu na szybkość procesu (wprowadzenie do komory woreczka z wynikiem i otwarcie przyciskiem procesu odsysania powietrza) oraz możliwość ustawienia parametrów zgrzewania. Stosuje się je zwykle w znacznych zakładach produkcyjnych spożywczych. Drugim dość prostym modelem pakowarek są pakowarki bezkomorowe (listwowe) z ssaniem zewnętrznym. Istnieją to narzędzia o niskich rozmiarach, w pakowaczce rzuca się koniec worka, i produkt jest poza urządzeniem. Pakowarki listwowe kieruje się w polach domowych, niewielkich restauracjach lub małych sklepach, gdzie potrzeby pakowania próżniowego nie są wielkie. Pakowarki wykonane są z wysokiej klasy byliśmy nierdzewnej, posiadają elektroniczny panel sterowania, manometr pokazujący stan próżni, każde bez wyjątku posiadają samosmarującą pompę oraz listwę zgrzewającą. W współzależności od wielkości oraz modelu pakowarki, listwy zgrzewające są nietypowe rozmiary, zaś to z zmiany oddziałuje na wybór woreczków, w które stanowi pakowana żywność.