Objawy ciazy u klaczy

Z lekcji w szkole, z telewizji, z forów internetowych, za pośrednictwem gazet także dzięki rozmowie z mamami/babciami/koleżankami – dowiadujemy się, jakie są objawy ciąży. Wiemy, że kiedy nie pojawiają się comiesięczne krwawienia, obecne czas zrobić test ciążowy. Kiedy test będzie skuteczny, najwyższa pora spodziewać się zawrotów głowy, napadów głodu, a przede każdym mdłości i wymiotów. Tylko za głęboko w to nie wierzymy, jesteśmy powszechnie w stopniu czasami przyznać, że potrafi się zdarzyć przypadek, kiedy osoba nie przechodzi w zespole efektów ubocznych ciąży. Ewentualnie, że są one dużo niskie. Co by się chociaż nie działo, panuje ogólne przeświadczenie, że niczym nie ma okresu natomiast są mdłości, to świadczy, iż niedługo będzie i dziecko. Co zawsze z kobietami, które mają niestandardowe objawy ciąży? I które one mogą być?

Zachcianki żywieniowe – nie mowa właśnie o kanapce przekładanej dżemem śliwkowym, korniszonem i pastą jajeczną. Czasami ciężarna kobieta zaczyna być tak zwane łaknienie spaczone, które pozwala nieodpartą chęć jedzenia produktów niejadalnych. Czyli, dla przykładu, kanapkę z dżemem, korniszonem i pastą jajeczną obficie polaną mydłem w płynie. Zaistnienie takich objawów wymaga niezwłocznej konsultacji z specjalistą. Koleje w jamie ustnej – czasem zdarza się, że kobietom w ciąży mocno puchną dziąsła i krwawią podczas szczotkowania. W takich sytuacjach konieczne będą popularniejsze wizyty nie tylko u ginekologa prowadzącego ciążę, ale jeszcze u dentysty. Nietrzymanie moczu – po pierwsze dlatego, że wiele pijesz. Po drugie, bowiem na twój pęcherz w powiększonej macicy „siedzi” co najmniej 2 kg małego stworka. Raczej nic na owo nie poradzisz, dobrym lekarstwem będzie jedynie zaopatrzenie się w profesjonalne wkładki higieniczne (takie pampersy dla dorosłych) oraz liczne przechodzenie do łazienki, ponieważ magazynowanie moczu w zintegrowaniu z kaszlnięciem lub śmiechem może sprawić niemiłe konsekwencje. Chrapanie – odpowiedzialność za to ponoszą spuchnięte nozdrza, jakie nie tylko mogą wpływać wrażenie ciągle zapchanego nosa i prostych krwotoków, ale także spanie w nocy. Nie tworzy choć tego krótkiego. Dzięki temu twój mąż, który do tej chwili niemal co noc interesowałem cię swoim pochrapywaniem, pojmie gdy się czułaś i co przez niego kończyła. Zmiany skórne – chodzi o inne plamy na osobie i szyi i o pajączki mogące pojawić się mało na dowolnym obleczonym skórą skrawku ciała. Za tego typu zmiany odpowiada melanina, która w przyzwoitych warunkach umożliwia nam dobry wygląd skóry (czy jakikolwiek jej charakter), lecz jej nadmierne produkowanie w porządku stanu błogosławionego może wywołać do dziwnych zmian i owoców rodem z najzdrowszych horrorów. Nie ruszaj się jednak. Całość tych zmian minie w późniejszych czasach ciąży, lub najpóźniej po porodzie. Jeśli zmiany kolorystyczne za i uciążliwie pojawiają się na osób, zainwestuj w puder a tak kryjący podkład. Lekkie zabiegi kosmetyczne skutecznie zatuszują wszelkie niedoskonałości. Bezsenność – stanowi wówczas tymże daleko skomplikowane, iż dodatkowo stresują nas zapewnienia innych, iż ciąża to „nowa chwila, jak potrafimy się wyspać”.

Same fakty ciąży, te częste także nie, jak i dodatkowo coraz bardziej będący brzuch dość skutecznie uniemożliwiają dostanie w sen. Niestety, pewno nie ma sposobu, żeby poradzić sobie z zaistniałą bezsennością (w żadnym wypadku nie można ci przenosić się lekami nasennymi!). Trzeba próbować się przyzwyczaić. Jednak, oczywiście kiedy również wcześniej, te objawy również znikną wraz z porodem. Teoretycznie. Jak może, poza standardowymi objawami ciąży, mogą pojawić się te nowe, czasem śmieszne, czasem nieco mniej. Jednak bez względu na ogół, ciąża toż znacznie przyjemny etap życia kobiety, a nie pozostaje mi nic nowego, kiedy właśnie życzyć Wam, drogie przyszłe mamy, miłej i delikatnej ciąży, jak również i szczęśliwego wychowania przyszłego potomstwa.