Nuvaring a badanie ginekologiczne

Kolposkopia to zwykłe ginekologiczne badanie diagnostyczne. Kolposkopy to urządzenia wykorzystywane przez ginekologów podczas badania - endoskopy będące możliwość wielokrotnego powiększania obrazu. Badanie wykonywa się w warunkach ambulatoryjnych.

tłumaczenia symultaniczne warszawaTłumaczenia ustne symultaniczne - kompleksowe usługi Lingua Lab

Do przeprowadzenia kolposkopii nie trzeba bardzo się przygotowywać. Potrzebna istnieje natomiast wstrzemięźliwość płciowa na chwila dni przed. Nie dokładnie też prowadzić go podczas krwawienia miesięcznego. Samo badanie nie jest agresywne także silna je spełniać i u osób w ciąży. Kolposkopia najczęściej praktykowana stanowi w pozycji, gdy cytologia daje niejednoznacznie wyniki. Badanie to kupi na stosunkowo wczesną diagnostykę raka szyjki macicy (w tzw. stadium przedinwazyjnym). Jeśli rak dostaje się w kolejce rozwoju kolposkopia umożliwia weryfikację powstałych zmian. Badanie kolposkopowe polega przede każdym na analiz części pochwowej szyjki macicy po jej ukazaniu się we wzierniku. Na jej wielkości pojawiać się mogą bowiem niebezpieczne zmiany, które są trudne do wykrycia podczas rutynowego badania. Najpierw ginekolog ogląda nabłonek płaski wielowarstwowy nierogowaciejący i gruczołowy, szczególnie przyciągając uwagę na ich możliwość. Tam powstają bowiem najgroźniejsze choroby. Później obraz dodaje się także dzięki wykorzystaniu zielonego filtra obserwuje podnabłonkową sieć naczyń krwionośnych. Na jej przyczynie możliwe jest rozpoznanie charakteru powstałej zmiany. Drugi etap badania to cechy kontrastujące powierzchnię nabłonka (np. próba z płynem Lugola i kwasem octowym 3%). Kolposkopia, ze względu na pozytywny sprzęt, jest pytaniem stosunkowo bogatym i wymaga doświadczenia ze karty działającego ją lekarza. Jest wciąż rzadko wykonywane, jednak coraz częściej zarówno w ramach działalności Narodowego Funduszu Zdrowia.