Narzady plciowe u chlopcow

Biocenoza pochwy jest pytaniem diagnostycznym, które umożliwi ocenić stopień czystości pochwy, jej biologię, florę oraz rozmaz. Biocenoza to drobnoustroje, które zajmują nabłonek pochwy kobiecej, które wpływają na odpowiednie funkcjonowanie narządów rodnych kobiety. Najistotniejsze jest utrzymanie odpowiedniej biocenozy, a nacisk na nią dysponują zabiegi chirurgiczne, nieprzestrzeganie higieny, stężenia hormonów, niekontrolowane stosowanie antybiotyków oraz nawyki seksualne.

Biocenoza pochwy polega na przyjęciu wymazu z dziurki w sensu przebadania wydzieliny. Dzięki temu potężna określić, jakie rodzaje drobnoustrojów bytują w relacjach rodnych i ewentualnie nie zagnieździły się przypadkiem jakieś patogeny czy stany zapalne. Biocenoza może istnieć realizowana bez skierowania lekarskiego. Kobieta powinna wykonać tego gatunku badanie szczególnie wtedy, kiedy pojawią się u niej objawy stanów zapalnych, którym towarzyszy świąd pochwy i sromu, upławy oraz zapalenie dróg moczowych. W taki możliwość można z powodzeniem kontrolować przebieg stanu zapalnego pochwy. Na kilka godzin przed pytaniem nie wolno stosować żadnych leków dopochwowo ani też stosować antybiotyków w żadnej postaci. Powinno się także zaprzestać kontaktów seksualnych na dwie dzienie przed planowanym badaniem. Comiesięczne krwawienia z możliwości rodnych, dodatkowo są powodem, dla którego nie można przystąpić do biocenozy. Jeżeli idzie o jedno badanie, to biocenoza pochwy jest przenoszona przez ginekologa na fotelu ginekologicznym. Za pomocą cienkiego drucika lub wacika pobiera się wymaz z pochwy, sromu lub dróg moczowych. Badanie jest bezbolesne, a w stanach zapalnych można być pewien dyskomfort. Na wesele nie stoi to długo bo zaledwie kilka minut. Drucik z wydzieliną pochwy jest badany dokładnie pod mikroskopem w obiektu wykrycia ewentualnych drobnoustrojów patologicznych. Niestety jest wówczas inwazyjne badanie, a można po nim się ubrać i wrócić do bliskich domowych obowiązków. Prawidłowy wynik, którego wszystka osoba oczekuje, powinien wykazać obecność pałeczek kwasotwórczych. Jeśli pojawią się pojedyncze bakterie i białe krwinki to prowadzimy teraz o drugim stopniu. Z organizacji w trzecim stopniu przychodzi do słabego rozwoju flory bakteryjnej oraz olbrzymiej mierze patologicznych drobnoustrojów. W części czwartej pojawiają się natomiast grzyby czy rzęsistek pochwowy.