Mikroskop yang dibuat oleh antonie van leeuwenhoek terdiri atas

Mikroskopu używa się do oglądania małych obiektów, które przeważnie są niewidoczne gołym okiem, bądź więcej do obserwacji detali mniejszych obiektów. W bieżących czasach istnieje teraz wiele sposobów mikroskopów (akustyczny, holograficzny, polaryzacyjny, stereoskopowy i drugie), jednak pierwszy powstały w treści był mikroskop optyczny.

www.polkas.pl mała kasa fiskalnaMałe kasy mobilne/proste - Polkas Kraków

Mikroskopy tego rodzaju do praktyce badanych obiektów wykorzystują światło dzienne, i za ich twórców uważa się syna i starego - Zachariasza Janssena i Hansa Janssena - Holendrów. Swój pierwszy mikroskop zbudowali około 1590 roku, dawał jedynie 10-krotne powiększenie również spośród obecnego argumentu nie znalazł zastosowania. Przełomu w tej branży dokonał Antonie van Leeuwenhoek, zrobił on różną metodę szlifowania i polerowania cienkich soczewek, co w wyniku dawało nawet 270-krotne powiększenie. W współczesny rada Holender usprawnił mikroskop, dzięki czemu dotarło do wielu odkryć i wzroście biologii. Jego mikroskopy były wykonane inaczej niż te popularne ze nowych czasów. Ważna je przyjąć po prostu za dużo naturalne szkła powiększające. Mikroskop Leeuwenhoek'a zrobiony był z tylko samej soczewki, a badany przedmiot kładziono naprzeciwko soczewki, jego położenie można było spłacać za pomocą dwóch śrób. Sam przyrząd miał długość 3-4 cali czyli około 7-10 centymetrów. Do innego momentu w całości mikroskopów doszło, gdy wykorzystano w nich elektrony. Pierwszy mikroskop tego typu-mikroskop elektronowy-zbudowali Ernst Rusk i Maks Knoll w 1931 roku w Berlinie. Sama rewolucja krzemowa miała zbyt podstawę wykorzystanie mikroskopów elektronowych. gwarantowały one zarazem obserwowanie najmniejszych struktur organelli komórkowych. Z serii w roku 1982 został wykonany pierwszy skaningowy mikroskop  tunelowy. Jego bogami byli robiący w Zurychu naukowcy Gerd Binning oraz Heinrich Rohrer. Dzięki takim mikroskopom znajduje się trójwymiarowy obraz struktur zestawionych z danych atomów. Potem opracowano wiele form tego mikroskopu zezwalających na badanie materii w siły nanometra. Współcześni badacze twierdzą, że rozwój mikroskopii zapoczątkuje rozwój nanotechnologii, która potrafi znaleźć wykonanie i wpłynąć na prawie wszą płaszczyznę życia.