Maszynka do miesa dzik

W sezonach, które dziś mogą stanowić popularne za prehistoryczne, jesienny rytuał kiszenia kapusty, zwłaszcza na wsi zatem istniałoby coś. Miasto było zawsze w ostatnim powodzie wygodne. Szło się do sklepu, kupowało gotową kiszoną kapustę i nikt, może poza pasjonatami lub "odpowiednio zmotywowanymi przez kobiety" nie miał się krojeniem i kiszeniem kapusty.

Bo krojenie kapusty, nieodłącznie skupiało się z kiszeniem. Na potrzeby zwykłego dodatku do sałatki, zupy z kapusty czy bigosu wystarczył ostry nóż lub ręczna krajalnica do kapusty a efektem finalnym ważna było się delektować prawie od razu. A już przygotowanie wielkiej beki kapusty do kiszenia to zaraz stanowiło nie lada wyzwanie. I tutaj na sprawie pojawia się krajalnica do kapusty. Początkowo istniałoby toż ciężkie, ręczne urządzenie, które po godzinie noża znacznie usprawniło cały proces krojenia. Potem pojawiły się krajalnice na korbę - mechaniczne. O to już był ważny postęp, bo robota posuwała się szybko do przodu a przy odrobinie "pary" można było w rytmie dnia ukręcić nie jedną, ale kilka bek kapusty. Ale kiedy toż jest zawsze z postępem - musi zawsze chodzić do przodu. W obecnym przypadku spotkało to przez danie do już istniejących ręcznych rozwiązań silnika elektrycznego. Zaś ostatnim sposobem narodziło się urządzenie pod nazwą elektryczna krajalnica do kapusty. A w przykładzie tego rozwiązania praca przy krojeniu kapusty przemieszczała się już znacznie łatwo do przodu. Tymże wyjątkowo, że idea rosła i pojawiła się cała masa tego typu urządzeń od młodych, do użytku domowego po wielkie do użytku przemysłowego. Ale przemysł nas na ciosie nie interesuje, bo na ogół rządzi się swoimi prawami oraz wielkościami, i my skoncentrujemy się na urządzeniach średnich oraz średniej wielkości. Zasada robienia tychże młodszych urządzeń jest bliska do ostatniego, na której działa elektryczna maszynka do mięsa, z obecnym iż zamiast ślimaka jest walec z blachy nierdzewnej z ponacinanymi wyższymi czy mniejszymi bruzdami. Zwykle w asortymencie jest kilka wymiennych walców o innej kalibracji nacięć, dzięki temu ważna kupić grubsze czy wyższe wiórki pokrojonej kapusty. Mnogość tego typu urządzeń na placu powoduje, że każdy odnajdzie coś dla siebie i codzienna czynność, jaką jest krojenie kapusty, że stawać się nawet przyjemną, i do ostatniego uczynioną dość dobrze i bez obawy uszkodzenia palców, gdy to pamięta czasami miejsce przy zachowaniu noża.