Lampa fluorescencyjna akwarium

fiskalne-krakow.pl kasa fiskalna novitusKasa fiskalna Novitus Next - Polkas Kraków

Lampa świetlówkowa, zwana inaczej lampą fluoroscencyjną albo te świetlówką jest po prostu lampą wyładowczą. Światło jest spośród niej emitowane poprzez luminofor. Natomiast luminofor kierowany jest poprzez promieniowanie ultrafioletowe. Promieniowanie to powstaje poprzez wyładowanie jarzeniowe w rurze, która przeprowadzona jest gazem.

Świetlówki najczęściej przygotowywane są w stanie rury. Z zewnątrz pokryte są luminoforem, natomiast w wypełnianie są rtęcią i argonem. W zależności od dobranego luminoforu promieniowanie wykorzystywane istnieje na różną barwę światła – dzienną, chłodno białą, białą, ciepłobiałą czy różnokolorową.Wyróżniamy świetlówki proste zwane też liniowymi, a ponadto świetlówki kołowe, U-kształtne oraz kompaktowe.Ponadto biorąc pod uwagę odmiany konstrukcyjne świetlówki można podzielić na tradycyjne, trójpasmowe i z luminoforami wielopasmowymi. Informując o zasilaniu świetlówek to zasilane są one poprzez dwa układy stabilizacyjno-zapłonowe. Po ważne ze statecznikiem magnetycznym, po drugie elektroniczny.Niestety świetlówka w zestawieniu z żarówką wytwarza bardzo mniej ciepła. Świetlówka charakteryzuje się wyższą skutecznością świetlną. Poza tym świetlówka zarabia bardzo dłużej. Wymaga mniejszej zależności strumienia świetlnego. Świetlówki mogą stanowić otrzymywane w dalekich temperaturach barwowych.Niestety lampy świetlówkowe są wiele chorób. Przede każdym wymaga opraw z możliwym wyposażeniem takim jak statecznik czy zapłonnik. Jest dużą gorszą jakość światła. Jej efektywność jest ograniczona od otaczającej temperatury. Duża częstotliwość włączeń i wyłączeń powoduje, że żywotność świetlówki znacznie spada. Nie można w świetlówkach regulować promienia świetlnego za pomocą regulatorów napięcia – ściemniaczy. Występuje efekt stroboskopowy. Świetlówki wywołują promieniowanie ultrafioletowe szkodliwe dla oczu. Cechuje się niskim współczynnikiem mocy. Zawiera rtęć, jaka istnieje mocno silną trucizną, i kurs jej zakupu jest szerszy.Podsumowując, świetlówki tak jak każdy produkt ma także wady, lecz także zalety. Stąd i przed zakupem należy rozważyć za i przeciw.