L4 w ciazy wychodzenie z domu

Każda osoba jest jakieś zainteresowania i przyzwyczajenia. Część z dalekich mam, pouczanych przez znanych oraz rodzinę, jest gotowych, iż w ciągu tych ważnych 9 miesięcy będzie potrzebowało wrócić z większej dawki aktywności, gdyż może toż zagrozić życiu oraz zdrowiu przyszłego życia. Po części to prawda, chociaż nie znaczy to, że inne matki powinny przez wszą ciążę leżeć swoim dodającym się brzuszkiem do głowy i doskonale nic nie robić. Poniżej prezentujemy listę rzeczy, które kobiety nawet w ciąży mogą wykonywać, oraz sugerujemy, z czego znacznie chwilowo zrezygnować.

Przede wszystkim, myśl o siebie, przyjmuj witaminy, a przede wszystkim kwas foliowy. Rozważ i zmianę diety, jeżeli nie odżywiasz się wystarczająco zdrowo. Niezbędne to będzie podwyższenie poziomu ważnych i efektów w ciąży, w szczególności brokułów, brukselek i grochu gotowanych na parze. Miej także, aby nie pożywać za bardzo cytrusów. Nie udawaj także z produktami, skoro ich nadmiar w ciąży może wywołać do późniejszej cukrzycy dziecka. Pij również dużo wody niegazowanej.

Nie zapominaj więcej o sporcie. Możesz spokojnie ćwiczyć jogę, proste ćwiczenia rozciągające (bez kłopotu znajdziesz lekkie zestawy ćwiczeń dla dziewczyn w ciąży na internecie), spaceruj. Jeżeli a jesteś miłośniczką sportów wyczynowych albo ekstremalnych, będziesz zmuszona spośród nich właśnie zrezygnować. Tak toż sprawa robi z e spotami, w których szybko o kontuzję oraz duże wypadki, na przykład karate albo jazda na nartach. Jeśli a masz wątpliwości co do nauki sportowej, którą cenisz robić, skonsultuj się z specjalistą, on na pewno ci zaradzi i ewentualnie pomoże dopasować zestaw domowych ćwiczeń, które nie zagrożą ani tobie, ani dziecku.

Jeśli natomiast idzie o środki upiększające – chwilowo zrezygnuj z farbowania włosów. Substancje chemiczne zawarte w farbach mogą bowiem wejść do organizmu dziecka i znacznie uszkodzić jego prawdziwy rozwój. Nie pozostawiaj również, że właśnie nie dokładnie ci ogrzewać i pić alkoholu! Może więc spowodować do dużych zmian i chorób własnych dziecka, także poronień. Unikaj także osób mocnych i zadymionych miejsc.