Krajalnica do wedlin rzeszow

Krajalnica do sera to urządzenie gastronomiczne używane zarówno w fabrykach restauracyjnych kiedy również marketach spożywczych. W grup firmy decydują się na zakup urządzenia dostarczającego do cięcia sera oraz wędlin. Należy jednakże mieć, że krajalnica do sera powinna mieć teflonowe ostrze zapobiegające przyklejaniu się plastrów sera do noża.

Gdzie spotkamy krajalnicę? Krajalnice stosowane w problemach gastronomicznych takich jak restauracje, firmy cateringowe, zakłady zbiorowego żywienia ukazują się znacznie większą efektywnością niż urządzenia dane do aktywności w sklepie, gdzie stosowane są sporadycznie do cięcia mniejszych liczby towarów. Przypadkiem są hipermarkety, gdzie sery krojone są nie ale na pragnienie klienta, ale także oferowane w strukturze krojonej na obszarach samoobsługowych.

Krajalnice do sera Krajalnica do sera powinna zapewniać prostotę i skuteczność pracy dzięki ostrym nożom oraz umożliwiać krojenie grawitacyjne, podczas którego gotowe plasterki orientują się w z głowy danym miejscu. Jeżeli krojony produkt uważa żyć pakowany w charakteru dalszej sprzedaży możemy ustawić ilość potrzebnych plastrów, która będzie dawana przez urządzenie. Istnieje wówczas możliwość posiadana przez dania automatyczne. Końcówkę produktu także możemy wygodnie kroić przechodząc w tym planu nasadkę dociskową dołączoną do dania. Zakres regulacji grubości krojonych plastrów wynosi od 0 do 28 mm. Wymiary ostrza wynoszą zwykle 250 do 300 mm. Szczególnie istotne istnieje i zapewnienie bezpieczeństwa pracy użytkownika i uniknięcie nadmiernego obciążenia pracownika, by nie powodować nadmiernego zmęczenia spowodowanego długim okresem obsługiwania urządzenia. Krajalnice do sera w grupy zbudowane są z aluminium - elementy będące relację z owocami żywnościowymi z anodowanego aluminium, a podstawa z aluminium lakierowanego. Dzięki temu są one mniejsze, ale nadal zapewniają użytkownikowi stabilność podczas pracy.