Komputeryzacja gabinetow lekarskich

http://kibica.pl/erppolkas/sage-symfonia/sage-symfonia-erp-ewidencja-srdoki-trwale/

Często możemy zauważyć w magazynach wyposażenie stanowiska kasjera w perspektywie nowoczesnego komputera - często z dotykowym ekranem - oraz drukarki finansowej i fizycznego bądź wkomponowanego w ladę czytnika kodów kreskowych. Takie podejścia powszechnie korzysta się w stacjonarnych marketach oraz sklepach należących do budowie sklepów.

Istnieje w nich bardzo asortymentu, ceny produktów często ulegają zmianie, a jedne produkty równie przeważnie są sprzedawane, jak i zamawiane. Stąd też zachodzi potrzeba komputerowej ewidencji sprzedaży oraz wykonywania transakcji sprzedaży produktu za pomocą przesunięcia go nad czytnikiem kodu i kliknięcia jednego przycisku w komputerze.

Nie zazwyczaj choć ta komputeryzacja jest wymagana. Przykładowo, jeżeli przechodzimy do działania z lekkim sklepikiem osiedlowym, warzywniakiem, czy sklepem o bardzo charakterystycznym asortymencie, taka komputeryzacja będzie zbędna. W pozycji gdy jednorazowo zamawiamy kilka bądź kilkanaście sztuk samego produktu raz na dwa tygodnie a gdy rodzaj wyboru nie ulega zbyt często zmianie, wystarczy nam kasa fiskalna novitus mała plus. Wtedy wystarczy asortyment podzielić na parę albo kilkanaście grup, każdej nadać osobne PLU i przykleić ręcznie metki z cenami na każdym danym produkcie. W sytuacji gdy tego gatunku jest mało, nie ma przy tym mnóstwo pracy, i łatwiej jest upilnować wszelkie koleje w obrębie ceny czy ilości artykułów.

Kasa fiskalna dla sklepiku osiedlowego jest koniecznością - wymogiem urzędu skarbowego. Jeśli sklepik ma określony poziom dochodów, więc musi brać tego narzędzia. Jednak właściciel sklepu, choć objęty obowiązkiem rejestracji tej kasy i poświęcania jej przy każdej transakcji, jest duży wybór co do rodzaju kasy. W przypadku malutkiego sklepu osiedlowego warto wybrać najprostszy, najtańszy model kasy fiskalnej, który nie ma zbyt wielu funkcji, i jest typowy w obsłudze. Możemy z góry założyć, że są to prawa najważniejsze dla nas w sukcesu zakupu kasy i że przez duży etap nie ulegną one zmianie.