Kasy fiskalne fryzjerzy 2015

Rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 4 listopada 2014 roku, dotyczące kas rejestrujących, postawiło przed dylematem niektórych usługodawców, czy lepszym wyborem dla ich realizacji, jest kasa fiskalna czy drukarka fiskalna. Dotychczas wielu podatników prowadzących kampanię finansową na rzecz osób fizycznych, było wyzwolonych z tego obowiązku.

Wynikało to mechaników samochodowych, lekarzy, prawników, fryzjerów, kosmetyczek, wulkanizatorów także kobiet świadczących usługi gastronomiczne. Progiem, który zwleka z obowiązku ewidencjonowania elektronicznego obrotów, jest nadal 20 000. Zdaniem ministra, nowe rozporządzenie pozwoli ograniczyć ukrywanie prawdziwej wielkości obrotów, i tym samym zmniejszyć szarą strefę. Kasa fiskalna różni się od drukarki tym, iż ta główna jest narzędziem całkowicie samodzielnym, obsługiwanym tylko przez sprzedawcę i wyciągniętym do robienia wszystkiego typu prace gospodarczej czy usługowej. Jej baza (PLU ), otrzymuje się wewnątrz. Urządzenie to stanowi trochę dedykowane dla usługodawców, oraz niskich i zwykłych sklepów. Może również tworzyć w wysokich obiektach handlowych, ale tam bardziej polecana jest kasa systemowa, która odbywa samodzielnie, czy stanowi stroną systemu sprzedażowego. Zalety kas finansowych to oraz małe koszty zakupu, szeroki wybór modeli, np. przenośne. Do wad i, należy brak wglądu do stanów magazynowych bezpośrednio z dania, brak możliwości korzystania złożonych systemów rabatowych oraz wystawiania faktur VAT. Drukarka fiskalna novitus bono e nie może pracować samodzielnie, musi być podłączona do komputera, dlatego jeżeli się na nią zamierzamy, pamiętajmy o tym. Stosowana jest przez jakiś program komputerowy, prowadzący ją przy pomocy złącza RS- 232 lub USB. Drukarki poświęcone są przede każdym dla dużych sieci handlowych, posiadających rozbudowaną bazę towarową (nawet kilkadziesiąt tysięcy produktów). Kolejne cechy tych narzędzi widzących toż ofertę wystawiania faktur VAT i kolejni wgląd w stan magazynowy, i cechy to wielki koszt zakupu i wymagana praca z komputerem.