Kasa fiskalna gofin

Z kasami fiskalnymi spotykamy się w wszelkim sklepie czy supermarkecie - jednym słowem tam, gdzie realizowana jest sprzedaż detaliczna. A od początku. Co obecne istnieje kasa fiskalna?

Kasy fiskalne inaczej te nazywane kasami piszącymi więc nic nowego jak danie elektroniczne, dzięki jakiemu możemy zobaczyć obrót i stawkę podatku dobrego i VAT należnego ze sprzedaży detalicznej. Na świecie są urządzenia fiskalne, które nie posiadają pamięci fiskalnej, i wiadomości o zakupach postrzegane są w międzynarodowej zabezpieczonej pamięci.

Aktualnie w Polsce kasy są zaopatrzone w pamięć fiskalną o wartościach OTP (One Time Programming), które ustalone są unikalnym numerem, w jakiej na rozwiązanie doby sprzedaży zalecane są kwoty netto i podatku. Oczywiście, do tego wpisuje się łączna kwota podatku i cenie brutto.

Podział kas fiskalnych.Ze powodu na budowę kasy rejestrujące daje się na właściwe kasy Electronic Cash Register (ECR), które:- współpracują z komputerami;- są drukarkami fiskalnymi;- są kasami komputerowymi;- systemy typu POS/EPOS (Point of Sale / Electronic Point of Sale);- są terminalami kasowymi.

Systemy, które są stosowane w sumach dają się jeszcze na dwa pierwsze systemy:- systemy autonomiczne (program pracy kasy oraz program aplikacyjny znajdują się wewnątrz kasy, takie jak: POS, ECR, pełna baza towarowa PLU, lista kodów, nazwy towarów przyporządkowanymi symbolami literowymi stawek podatku PTU (Podatek od materiałów i pomocy));- systemy bazujące na komputerze (w ostatniej kasie brakuje klawiatury numerycznej lecz drukarka fiskalna jest kilka przycisków do wydruku raportu fiskalnego dobowego. Sprzedaże w tej kasie produkowane są przy pomocy programu aplikacyjnego uruchomionego na komputerze, który dodatkowo steruje zestawem instrukcji fiskalnych).

Firma