Kasa fiskalna farex kf02 perla

Kasę fiskalną wynalazł w XIX wieku James Jacob Ritty, aby kontrolować pracowników swoich pubów. Posiadał kilka barów w Dayton (byliśmy tam nawet wielcy miejscowi mafiozi, przecież to problem na własną historię). Był panem przedsiębiorczym i nie lubił, jak się go mami. Kto z nas lubi? W ścisłym momencie zaświeciła mu się żarówka i spotkał na plan stworzenia nowego urządzenia.

To urządzenie zrewolucjonizowało handel, choć pierwsze egzemplarze mało przypominały to, elektroniczne kasy fiskalne - łączyły się bowiem z zegara a z szuflady, oraz w trakcie transakcji słychać było wielki dźwięk. Wynalazca po opatentowaniu urządzenia założył z kolegą małą fabryczkę, która rozsławiła jego imię na wszystek świat. Choć dziś nieco mało kto z nas kojarzy nazwisko Ritty'ego, w pracach także na kartkach internetowych poświęconych drukarkom fiskalnym można jest bez kłopotu znaleźć. Duża bądź mała kwota fiskalna? Wybór chce z potrzeb! Współczesne kasy fiskalne dzielimy na: - kasy ECR (elektroniczne kasy rejestrujące) - nierozbieralne, o mniejszej pamięci RAM, bez możliwości rozbudowy. Ograniczona pamięć RAM oznacza, że po kilku latach urządzenie dodaje się do współpracy, choć rzadziej używane, posłuży dłużej. - kasy POS - tzw. kasy komputerowe - o bardziej rozbudowanej pamięci RAM, z propozycją wymiany elementów i rozbudowywania zawartości. Wśród kas ECR możemy dać: - kasy przenośne - lekkie oraz słabe kasy fiskalne elzab mini e właściwe dla małych przedsiębiorców i w obsłudze imprez plenerowych - kasy jednostanowiskowe - drogie w kioskach i sklepach ze powodu na niewielkie rozmiary, z okazją podłączenia do komputera wielkości i czytnika kodów, zbierają się dodatkowo w handlu obwoźnym - kasy systemowe - przyjazne dla większych sklepów, mające szansa zgodzie z własnymi terminalami płatniczymi, kasami i układem magazynowym. Mają wiele różnorodnych pracy jak realizacja płatności za rachunki i sprzedaż doładowań do telefonów komórkowych.