Kasa fiskalna bingo instrukcja

Przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą, w której stosują kasy rejestrujące muszą wykonywać bardzo dużo wymogów. Drinkiem spośród nich jest obowiązek posiadania papierowych rolek z kopiami paragonów przez określony w właściwym rozporządzeniu okres, który z 2013 rokiem uległ przedłużeniu.

Do 31 grudnia 2012 roku na podstawie rozporządzenia Ministra Finansów z 2008 roku obowiązywał okres przejściowy zgodnie z którym kopie paragonów fiskalny potrzeba było nosić przez okres dwóch lat. Rozpocząwszy od początku roku 2013 przechowywanie paragonów z kasy fiskalnej uległ zmianie i został przedłużony na stan lat pięciu. Podatnicy rejestrujący sprzedaż na kwotach fiskalnych w roku 2013 powinni zachować kopie paragonów dokumentujących sprzedaż za rok 2012 i 2011, natomiast wcześniejsze kopie paragonów można trwale zniszczyć. Jednak muszą mieć i o tym, że zarchiwizowane kopie paragonów z 2013 roku muszą przestrzegać aż do roku 2018, ze względu na ostatnie, że czas pięcioletni miany istnieje z końca roku kalendarzowego, w którym upłyną termin płatności podatku. Dlaczego przechowywanie kopii paragonów fiskalnych ma okres pięciu lat? Przede ludziom ze względu na ostatnie, że czas przedawnienia się zobowiązania podatkowego wynosi właśnie pięć lat. Stoi wiele obaw czy archiwizowanie kopii paragonów przez naprawdę długi stan jest pozytywne. Jednakże resort finansów uważa, że pięcioletni czas ma zadanie dla prawidłowości rozliczeń podatkowych. Kopie paragonów są jedynymi dowodami, które dokumentują sprzedaż, jej część cenę i stawki podatkowe. Na pomoc jednak zasługuje fakt, że pomimo że ustawodawca wskazał określony termin do archiwizowania kopii rolek z paragonami fiskalnymi więc nie wskazał sytuacje w jakiej powinny stanowić one trzymane. Najtańsze kasy fiskalne kraków przechowują paragony w budowie papierowej.  Kasy droższe z rozbudowanym modułem mają skłonność archiwizacji elektronicznej paragonów. Należy także pamiętać, że nawet fakt likwidacji działalności gospodarczej w żaden środek nie zwalnia przedsiębiorcy z ustawowego obowiązku przechowywania kopii paragonów z kas rejestrujących.