Kasa fiskalna aclas kos youtube

Zgodnie z prawem do celu roku 2014 podmiot, którego sprzedaż na sprawę osób fizycznych nieprowadzących działalności finansowej oraz rolników ryczałtowych nie przekraczała 20.000 zł rocznie, nie był odpowiedzialny do ewidencjonowania sprzedaży na kasach rejestrujących. Jak zamieniły się te przepisy? Czy kasa finansowa w placówkach gastronomicznych jest aktywna?

Od roku 2015 powyższe przepisy przestały mieć użycie do kobiet zatrudniających się prowadzeniem małych barów, domów z przygotowywaną żywnością oraz budek z „fast foodami”. W zasadę obowiązujących przepisów prosta tego nie dopasowuje się również wobec podmiotów oferujących usługi połączone z pożywieniem w stacjonarnych placówkach gastronomicznych. Chodzi tutaj również o te, które dają nasze usługi sezonowo. Podobna rzecz stanowi w przypadku podmiotów budzących się przygotowywaniem żywności dla zewnętrznych użytkowników. W kontrakcie ze koleją przepisów w 2015 roku, na dobę dzisiejszy wszyscy podatnicy trudniący się usługami gastronomicznymi są bezwzględnie zobowiązani do użytkowania kasy fiskalnej przy sprzedaży. W owej sytuacji nie ma znaczenia wielkość lokalu, czy jest więc duża restauracja, czy też mały bar, czy pracuje sezonowo czy cały rok. Stanowienia nie posiada także wysokość osiąganego dochodu. Na wycieczce należy mieć fakt, że ustawodawca pomyślał o momencie na wprowadzenie takich walut w części gastronomicznej. Stąd też kasę piszącą w domu gastronomicznym trzeba było ustalić najpóźniej przed dniem 1 marca 2015 roku. Do ostatniego dnia kasa pragnęła istnieć teraz zafiskalizowana, zaprogramowana, gotowa do lektury, a dodatkowo zgłoszona do urzędu skarbowego.  Kasa powinna też pamiętać zainstalowane oprogramowanie dla gastronomii, z dalekimi stawkami VAT dla artykułów z różnych kategorii.  Był to kluczowy powód do skorzystania z 90% ulgi na zakup kasy rejestrującej.

W sukcesie oferowania usług gastronomicznych, jeśli do 31 grudnia 2014 roku podatnik nie przekroczył limitu obrotów (20 000 zł), kasę fiskalną musiał wprowadzić najpóźniej w naszej rolę 1 marca 2015 roku. Jednak, gdy podatnik prowadzący małą gastronomię przekroczył limit obrotów do zrezygnowania z kasy fiskalnej przed 1 stycznia 2015 roku, a nie w grudniu lecz w listopadzie, to kasę fiskalną musiał włożyć do 1 lutego 2015 roku. Na pomoc zasługuje również fakt obowiązku wprowadzania kas fiskalnych dla lokali gastronomicznych otwartych po 1 stycznia 2015 roku. Przecież w obecnych lokalach kasę rejestrującą należy wejść w czasie 2 miesięcy wynosząc z końca miesiąca, w którym została zrealizowana pierwsza pomoc gastronomiczna.