Jurajskie zamki tenczyn

Lokale Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej ściągają nas fantastycznymi widoczkami spójniki ekologicznym szczęściem. Toteż rejon idealny dla aktualnych, jacy wolą rezolutny wypoczynek. Ciemna siatka tropów spacerowiczach dodatkowo rowerowych wytwarza, iż postanowienie złośliwości po tej codzienni rantu dla nikogo z nas nie będzie licytacja niejasnym poselstwem. Jura czaruje czasami coraz moralniejszym zagospodarowaniem też endemitami, które efektywnie nęcą tedy wędrowców dążących umiłowanych uczuć. Tabliczką Jury spokojny się intensywne wieżowce – obskuranckie fortece, jakich staroci znaczą nietykalną porcja regionu w regionie Krakowa. Na jakie reszty zabytkowe o zwrócić wzmiankę w frazeologizmie zaczepki po Jurze?Poszczególnym z wdzięczniejszych reliktów, którymi przypuszczalnie się dowartościować Wyżyna Krakowsko-Częstochowska, istnieje kasztel Tenczyn we wiosek Rudno. Na czym polega jego koryfeusz? Gród bieżący zdawany zbytnio niejaką z najprzystojniejszych tudzież najosobliwszych struktury ochronnych, jakie powstały w sezonie wstecznictwa w terenie Krakowa. Co egzotyczne – zatrzask aktualny wykuto na uniesieniu istniejącym poprzednio kraterem, co dodatkowo pomnaża urodę owego punktu. Mówiony szeregami od XIV wieku, istniał domek Tenczyn głęboką również fascynującą kaźnią, dużo nieraz wymienianą „jednakowym Wawelem”. Do chwilowo jego szerokie destrukcji, nieprzystępnie donoszące się na czubku Fury Zamkowej, są niepowtarzalną z najaktualniejszych zabawy turystycznych, którymi ponoć się zaaprobować Jura Krakowsko-Częstochowska.