Ginekolog dobczyce nfz

Kolposkop jest ważne urządzenie w praktyce ginekologa, a przed jego zakupem należy wykonać fachowy rekonesans. Przy tworzeniu wyboru urządzenia optycznego tego typu, należy zwrócić opinię na etap czynników, z których koszty bynajmniej nie są faktorem najważniejszym. Należy ale mieć, iż zbyt mała cena kolposkopu może świadczyć złą jakość wykonania, co odkłada się negatywnie na sytuacji obrazu, niestabilności pantografu i braku oprogramowania zezwalającego na rzetelną ocenę zgromadzonego materiału wizualnego.

Jakość obrazu powinna być newralgiczne kryterium, ponieważ przy zakupie kolposkopu to dopiero parametry układu optycznego posiadają największe znaczenie. Warto zaciekawić się miejscem prac soczewek z określonego rodzaju kolposkopu oraz przyjrzeć się, czy układ optyczny posiada kilka sposobów przybliżania, a dodatkowo jako szeroki jest zakres ogniskowania, czyli ustawiania ostrości obrazu. Dokładność kolposkopu istnieje ponad bardzo istotnym aspektem, dlatego ramię pantografu musi zapewniać swobodny, ale również wyraźny ruch w jakiejkolwiek płaszczyźnie. Odpowiednio wyważone ramię pantografu i wykorzystanie dobrej klasy siłowników pneumatycznych to inne ważne cesze dobrego sprzętu.

Comarch erp optima pobierzOprogramowanie dla firm | Systemy ERP | POLKAS

Jeśli idzie o lampę kolposkopu, to stare żarówki stawały się już anachroniczne, lecz nadal istotna jest wielka moc światła także możliwość jego regulacji. Nowoczesne diody w technologii LED mają niższe wymagania energetyczne, co wydłuża żywotność lampy i usuwa niebezpieczeństwo nagrzania pola badania. Ostatnim ważnym aspektem przy nabywaniu kolposkopu jest przecież ergonomia wyrobu, bo ze powodu na specyfikę zawodu lekarza ginekologii, wszystkie funkcje omawianego urządzenia optycznego powinny być podawane jednorącz.