Gaszenie pozarow roznych obiektow

Podczas prób gaszenia pożarów wielu ludzi odruchowo sięga po wodę. Istnieje obecne najczęstszy a niezwykle oczywisty środek gaśniczy. Jednak strażacy, specjaliści od gaszenia pożarów, nie zawsze się na nią planują. Wybór środka gaśniczego chce od opalającego się materiału.

Piany gaśnicze Piany gaśnicze dobrze konsultują się między innymi podczas pożarów cieczy palnych takich jak benzyna czy alkohole. Pianą nie można gasić palących się metali alkalicznych czy instalacji elektrycznych oraz wszystkiego co mówi z wodą. Z zmiany proszki gaśnicze mają najogromniejsze użycie. W współzależności z posiadanego składu mogą stanowić polecane do gaszenia prawie każdych palących się materiałów. Gazy gaśnicze, z których najczęstszy jest dwutlenek węgla, ekonomiczne są w gaszeniu pożarów węgla kamiennego, koksu i siarki oraz takich metali jak potas, sód, wapń, żelazo i cynk. Natomiast woda doskonale spełnia swoje zlecenie w zetknięciu z ważnymi się ciałami stałymi pochodzenia organicznego, gdy na dowód drewno, papier, węgiel, słoma.

Steam fire extinguishing czyli para jako sposób gaśniczy Podobne działanie jak woda ma para jako sposób gaśniczy (steam fire extinguishing). Pewno istnieć stosowana w wypadkach płonięcia tych jednych materiałów. Zasadnicza różnica pomiędzy parą a wodą liczy na tym, że wodę można przesadzać w jakimkolwiek miejscu, a parę zdecydowanie w oddzielnych pomieszczeniach o pojemności nie wyższej niż 500 metrów kwadratowych. W przestronniejszych pomieszczeniach działanie pary ukazuje się nieefektywne. Do dobrego gaszenia pożarów potrzebna stanowi nie tylko znajomość środków gaśniczych dobrych do nowych substancji, ale również podstawy ich wykorzystywania i dostarczania w region pożaru.