Garderoba z sypialnia

Nadchodzi wyczekiwana od tradycyjna wiosna. Wówczas nie tylko nadzieja na spędzenie kilku zbędnych kilogramów, lecz zarówno na wymianę naszych nawyków żywieniowych. Cieplejsza aura skłania nas bowiem do porzucenia ciężkostrawnej diety opartej na ciele i nabiale oraz wzięcia ze zdrowia, które przekazują nam sałatki.

Witaminy Sałatki stanowią dużą bombę witaminową. Dostarczają nam one każdych elementów potrzebnych do właściwego działania układu. Polacy wciąż jednak pamiętają żyłkę do chętniejszego sięgania po produkty pochodzenia zwierzęcego. Stąd tak wiele wśród naszych rodaków schorzeń układu krążenia. Choroba wieńcowa, miażdżyca oraz nadciśnienie stanowią wciąż jedną z istotnych przyczyn zgonów w podeszłym wieku. Częstsze jedzenie sałatek i minimalizacja artykułów pochodzenia zwierzęcego minimalizują ryzyko wyżej wymienionych schorzeń.

Lekkostrawność Warzywa są o moc bardziej lekkostrawne niż ciało i nabiał. Mniej zalegają w ciągu pokarmowym, dzięki czemu po ich spożyciu czujemy się lepiej. Warzywa posiadają odczyn zasadowy w przeciwieństwie do produktów mięsnych. Dzięki temuż nie zawierają one tematów ze zgagą i nadkwasotą. Dieta oparta na spożywaniu sałatek jest wtedy wartościowsza i estetyczniejsza dla naszego organizmu pokarmowego.

Łatwość przygotowania Przygotowywanie sałatek nic nie jest trudne, szczególnie, jeżeli mamy odpowiednim sprzętem. Szatkownica do warzyw elektryczna sprawi, że wyprodukujemy je niezwykle szybko. Wystarczy jedynie wybrać warzywa, z jakich pragniemy osiągnąć sałatkę, poszatkować je przy pomocy maszyny, wymieszać i skropić wyciągiem z cytryny. W ciągu paru chwili mamy trwały i pożywny posiłek.

Kaloryczność Zanim nadejdą przyjemne i słoneczne dni, warto zrzucić nieco tkanki tłuszczowej nagromadzonej podczas zimy. Najskuteczniejszym sposobem, aby osiągnąć wymarzoną sylwetkę, jest wejście na dietę opartą na warzywach i sałatkach. Szybko przekonasz się, że może stanowić ona o moc smaczniejsza od starych polskich problemów i schabowych. Co daleko, żeby przygotować pyszną sałatkę, nie trzeba być specjalistą kuchni. Wystarczy kreatywność i myśl. To wyłącznie od nas zależy, z których składników stworzymy naszą pyszną i wielką sałatkę.