Filmy na okres przedswiateczny

Z czym odnoszą się święta? Na że z własną atmosferą, choinką, być potrafi śniegiem. Dla niektórych świąteczny czas zbliża się oczywiście z ogromem pracy. Jednak dla większości dzieci oraz młodzieży będą one utożsamiane jedynie z prezentami. Już bardzo przed świętami małe dzieci piszą (czasem z pomocą dziadków lub rodziców) listy do Wielkiego Mikołaja, a nastolatkowie mimochodem wspominają, co dążyliśmy w aktualnym roku dostać pod choinkę.

Bez wątpienia, czasy się zmieniły. Szybko nie nowa zabawka czy coś czapka uszczęśliwią naszą pociechę, a nowe telefony, komputery i tablety. Nie korzysta nic złego w kupowaniu dziecku nowoczesnego urządzenia multimedialnego, oczywiście jeśli jest używany w projektach naukowych, a tylko później dla rozrywce i spełnienia potrzeby rozrywki. Problem jednak pojawia się, kiedy nasza towarzyska do tej chwili pociecha nie widzi świata poza swoim nowym tabletem, zaniedbuje naukę i związki z rówieśnikami zastępują im dane wysłane za pośrednictwem aplikacji mobilnych. W takich sprawach bardzo głównie w głowach rodziców pojawia się pytanie: jak odebrać dziecku tablet?

Istnieje przysłowie „kto wystawia i wybiera, ten się w piekle poniewiera”. Nie umiem lub toż norma, nie zmienia to a faktu, że skoro już sami kupiliśmy dziecku takie urządzenie, nie powinniśmy mu go później bezpowrotnie zabierać. Z różnej natomiast strony, mając o konsekwencjach i ewentualnym uzależnieniu z technologii, w jakie może wpaść swoje dziecko, powinniśmy zamknąć je w szczelnym kloszu z dala od dzisiejszego świata, co stanowi niewątpliwie nie tylko niemożliwe, a również niedorzeczne. Jak zatem przywrócić do bycia swoją pogrążającą się w świecie multimediów latorośl?
Idealnym wyjściem będzie zastanowienie się teraz w terminie kupna, jaki sposób tabletu będzie dla swego dziecka najlepszy i najwygodniejszy, aby później nie trzeba było się borykać z punktem, jak odebrać dziecku tablet, lub ograniczyć do niego dostęp. Jeśli swoje dziecko istnieje w wieku przedszkolnym albo we wczesnych klasach podstawówki, właściwie będzie zainwestować w tablet edukacyjny, który będzie w mieszkanie nawet przez zabawę rozwijać umiejętności własnego dziecka.

Nie należy też zapominać o tym, że aby zapewnić łączność standardowego tabletu z siecią w dowolnym miejscu, należy wykupić miesięczny abonament na mobilne usługi internetu. Z obecnego powodu, o ile nie wykupimy pakietu internetowego, nasze dziecko będzie mogło korzystać urządzenia ale w polu, gdzie będzie traktowało stały dostęp do niezabezpieczonego hasłem Wi-Fi. Czyli, innymi słowy, praktycznie wyłącznie w bloku. Żyć potrafi nie ułatwi to w popularnym stanie w późniejszej grze z uzależnieniem, tylko na że bardzo ograniczy miejsca, w jakich pociecha będzie umiała z tabletu korzystać.

Tak, wiem… Tekst pojawił się za późno, tablety kupione, a twarz dziecka obejrzymy tylko, jeśli wydrukujemy jego opanowanie i przykleimy na tylną obudowę tabletu. Możemy zatem zaryzykować ze dalekim rodzicielskim środkiem oraz dać dziecku karę na urządzenie. Tak nie jest gwarancji, że spowoduje to świetne skutki, ale na pewno zapewni nam chwilowy spokój stracha i prawdopodobieństwo poprawienia ocen, bowiem z nudów, jak sami tak właściwie wiemy, można osiągnąć wszystko. Nawet zacząć się uczyć.