Ewidencja sprzedazy wyrobow weglowych

Bardzo duży wzrost technologii sprawił, iż dzisiejsze kasy fiskalne posiadają wiele różnych funkcji, jakie nie tylko pozwolą na ewidencjonowanie sprzedaży, lecz również ułatwiają zarządzanie firmą, chociażby usprawniają obsługę klientów, skracają czas potrzebny na inwentaryzację, idą na całą kontrolę pracy kasjera, jak jeszcze kontrolę zapasów magazynowych.

Kasy novitus cechuje wysoka funkcjonalność, mogą one jeszcze współpracować z wszystkim szeregiem urządzeń, możemy do nich podłączyć np. komputer, czytnik kodów kreskowych, czytnik kart magnetycznych oraz czytnik kart chipowych, terminal kart płatniczych, czy wagę elektroniczną. Jednym słowem, dzisiejsze kasy fiskalne należą do nieco bardziej złożonych urządzeń elektronicznych niż te sprzed kilku laty natomiast uważają naprawdę złożoną konstrukcję.

Jakie mamy rodzaje kas fiskalnych? Zwykle kasy fiskalne dzielimy na dwie grupy – kasy Electronic Cash Register w skrócie ECR oraz kasy Electronic Point Of Sale- POS, zwane także kasami komputerowymi. Te dwa sposoby kas cechuje coś własny zakres możliwości, który jest pochodną ich parametrów technicznych. Traktując jak najprościej, kasy ERC biorą w sądzie do walut POS niezwykle ograniczone możliwości rozbudowy i formy, a i wyróżniają się ograniczoną świadomością i wgranym na określone oprogramowaniem. Kluczowa dla kas ERC pamięć RAM ma pojemność od 1 do 8 MG, a to po paru latach użytkowania, nie ma obecnie na niej miejsca i łatwo dodaje się do współprace. Istnieje dodatkowo jedna, interesująca różnica – aczkolwiek do waluty ERC mamy nadzieję podłączenia innych urządzeń peryferyjnych, w tym ponad komputer, nie jest możliwe poprowadzenie sprzedaży z zakresu programu komputerowego – do tego potrzebna jest nam obsługa kasjera.

Wśród kas typu ERC wyróżniamy: -kasy przenośne – o minimalnych rozmiarach a z niskim zakresem funkcji. Stanowią obecne dania przeznaczone między innymi dla tych klientów, którzy wykonują paragony, których treść się powtarza. -kasy jednostanowiskowe – potrafią nieco więcej, niż kasy mobilne, można do nich podłączyć chociażby wagę, komputer, a także czytnik kodów zaś w niniejszy rób coś poprawić ich formę. - kasy systemowe – są wyposażenie większych przedsiębiorstw, w których jest sporo miejsc kasowych.

Kasy POS – są niezwykle zaawansowaną technologicznie grupą urządzeń rejestrujących. Oczywiście należałoby je określić komputerami, które są dopasowane do ewidencjonowania obrotów, a jeszcze realizacji kilku nowych funkcji, które są połączone z magazynowaniem towarów, a również ich sprzedażą.