Drukarka fiskalna z czytnikiem

http://www.polkas.pl/Pl/produkt/wilk_do_mielenia_miesa_fw-n_2282/

Drukarki fiskalne często mylone są z kasami fiskalnymi, choć w rzeczywistości są to dwa nowe urządzenia o innych możliwościach. Drukarki fiskalne to bardziej rozbudowane kasy fiskalne. W wypadku kas do prowadzenia sprzedaży niezbędna jest kasa i sprzedawca, zaś jak chcemy używać drukarek fiskalnych obowiązkowo występować musi komputer i specjalistyczne oprogramowanie.

Takie drukarki najczęściej traktowane są w pomieszczeniach gdzie bazy wyników są dużo bogate, rzędu kilkudziesięciu tysięcy. Gwarantują one, tak jak kasy, drukowanie paragonów fiskalnych oraz prowadzenie sprzedaży. Jednak są konkretne zalety drukarki fiskalnej, które ukazują przewagę ich ponad kasami fiskalnymi. Samą spośród tych właściwości jest możliwość kontrolowanie stanu magazynowego produktów, które stanowimy w ofercie. Stanowi obecne urządzenie, dzięki któremu można zapobiec sytuacji, w jakiej w sklepie zabraknie jakiegoś produktu. Jeszcze do takich systemów można wprowadzić promocje. Nie tylko zwykłe obniżki cen, ale możliwość sprzedaży wielu produktów w pakiecie w ciemniejszej cenie. Prosto z takich drukarek można wykonać wydruk paragonów, a i fakturę VAT.

Do sprzedaży trafiły także drukarki fiskalne z propozycją tworzenia kopii elektronicznej paragonów. Sprzedawcy mają obowiązek przechowywać paragony przez 5 lat, co w przypadku kas fiskalnych czy niektórych modeli drukarek fiskalnych wiąże się z przechowywaniem wydrukowanych paragonów przez cały ten okres. Rozwiązanie wprowadzane w ostatnim sukcesie opiera się na dwóch rolkach paragonu, gdzie w okresie drukowania, drukowane są dwa paragony jednocześnie. Wprowadzenie elektronicznej kopii umożliwia bardzo wygodniejszą archiwizacje sprzedaży.

Ogromniejsze szansie drukarek fiskalnych kojarzą się z wyższą ceną ich zakupu. Obsługa ich istnieje nadzwyczaj skomplikowana i potrzebująca ze względu na określone oprogramowanie, obowiązkowy komputer. Wyżej wymienione argumenty mogą być odstraszające dla małych przedsiębiorstw czy po prostu nieopłacalne, a każdy sam podejmuję decyzje co wybiera.