Drukarka fiskalna do subiekta

We wszystkich sklepach, także internetowych, lecz więcej w salonach fryzjerskich, kosmetycznych, lekarskich oraz wyjątkowych pojawiły się kasy fiskalne. I choć klienci nie jednak pamiętają, żeby zabierać ze sobą paragony organizowane przez usługodawcę czy kasjera w składzie, to absolutnie oni powinni się zatroszczyć o zabranie wydrukowanego paragonu.

Każda drukarka fiskalna posnet posiada funkcję drukowania paragonu dla kupującego również możliwość drukowania paragonu dla użytkownika kasy. Jednocześnie to posiadacz kasy ustala, czy paragony będące do zestawień z fiskusem, mają być wypuszczane na specjalnej rolce w grup papierowej, czy że powinny stanowić tylko przeznaczane na cyfrowym nośniku.

W wypadku klienta zabieranie paragonu z kasy fiskalnej jest po jego części. Część klientów skarży się, że paragon nie stanowi im do niczego potrzebny, iż to drugi papier, który za chwilę wyrzucą, niemniej jednak za niewydanie klientowi paragonu posiadacz kasy może zapłacić mandat. Coraz częściej urzędy skarbowe kierują swoich gości do sklepów, na stoiska w sercach handlowych czyli do celów usługowych, aby sprawdzić, czy klient otrzymał paragon. Możliwa jest rzecz, gdy klientowi został wydrukowany paragon, i użytkownik go nie wziął. Takie paragony należy zniszczyć. Jeśli paragon będzie się szukać w konkretnym miejscu, i klient zdoła już wyjść ze sklepu, to za pozostawienie wydruku z kasy fiskalnej odpowiada posiadacz kasy, jaki może zostać ukarany mandatem skarbowym za niewydanie paragonu klientowi.

Także Ministerstwo Finansów postanowiło przychylić się do upowszechnienia odbierania przez użytkowników paragonów z kas fiskalnych. Pod koniec 2015 roku została uruchomiona Loteria Paragonowa, w której może wziąć udział każdy użytkownik paragonu fiskalnego. Posiadacz paragonu, który dokumentuje zakup produktu albo usługi na sumę przekraczającą 10 zł, może swój paragon zapisać na części loterii, podając m.in. numer kasy fiskalnej, nr wydruku, określając liczbę i datę zakupu. Ideą zabawie jest premiowanie szczęśliwych paragonów wartościowymi nagrodami rzeczowymi, losowanymi raz w miesiącu. Raz na kwartał zmienia się dodatkowo premiowana kategoria wystawców paragonów. Posiadacze takich specjalnych paragonów, wystawianych do ostatniej pory przez fryzjerów i kosmetyczki i obecnie przez gabinety lekarskie i dentystyczne, mogą wylosować dodatkowo cenne nagrody specjalne.