Droga ewakuacyjna minimalna szerokosc

Znak exit to oznaczenie drzwi wyjścia ewakuacyjnego, które szuka użycie we jakichkolwiek obiektach obiektach budowlanych, na jakie razem z obecnymi przepisami nałożono obowiązek odpowiedniego oznakowania wyjść, za pośrednictwem których pracuje się ewakuacja w razie wystąpienia zagrożenia (np. pożaru).

Takie oznaczenia zajmuje się wszędzie tam, gdzie jesteśmy do tworzenia z grubszymi skupiskami ludzi, tzn. w zakładach pracy, w urzędach, w obiektach kulturalno-rozrywkowych i sportowych, albo więcej w sklepach wielkopowierzchniowych. Do rozwiązania oznaczonego po angielsku EXIT prowadzą wcześniej często inne ruchy w roli strzałek i oznaczenia schodów ewakuacyjnych. Prawidłowe oznaczenie drogi ewakuacyjnej jest krytyczne miejsce w spraw ratowania zdrowia oraz działania kobiet, które znalazły się w okresie zagrożenia, zwiększając nadzieję na osiągnięcie ewakuacji.

Oznaczenie EXIT posiada charakterystyczny zielony kolor z białą oprawką i napisem, który daje je w oczywisty sposób dostrzec podczas procesu ewakuacyjnego nawet z bardzo dalekiej odległości (20-25 metrów). Zostało ono zrobione z ciekawej folii samoprzylepnej z zastosowaniem doskonałej klasie kleju, co daje mu ogromną stabilność i cierpliwość w dużych warunkach czy z płyty PCV mocowanej za pomocą taśmy dwustronnej. Oznaczenie wyjścia ewakuacyjnego jest naklejane na ścianie w obiekcie najczęściej nad drzwiami, stanowiącymi rozwiązanie z wnętrza lub domu. Folia, z której odbyto oznaczenie wyjścia ewakuacyjnego posiada właściwości fotoluminescencyjne, dzięki którym świeci w nocy, umożliwiając sprawną ewakuację chociażby w trudnych warunkach związanych z wyłączeniem prądu czy również z bogatym zadymieniem, które ogranicza widoczność.