Diagnostyka infolinia

Diagnostyka kolposkopowa postępuje w oparciu o interpretację architektury powierzchni nabłonkowej, jak i obrazu naczyniowego. Praktycznie niedostrzegalne szczegóły obszaru nabłonkowego szyjki macicy, które nierzadko stanowią o dobrym rozpoznaniu, są rozmiarów mierzonych w ułamkowych częściach milimetra, a format naczyń ważnych w klasie nabłonkowej jest rzędu mikronowej wielkości.

W kontakcie spośród tym nawet najlepsza kamera, przesyłająca obraz w maksymalnie wyostrzonej formie, nie ma okazje dostrzec takich detali. Co dużo, różnorodna kolorystyka odcieni czerwonej oraz jasnej barwy spotykana w obrazie naturalnym tego doskonałego środowiska decyduje o dobrym rozpoznaniu. Niestety jest zatem tanie przy użyciu nawet najlepszego przekazu video. Ogromna pokrętność obrazu kolposkopowego oraz specyficzne otoczenie, w którym zmuszeni jesteśmy uważać obraz, nie pozwala na skorzystanie urządzeń, które świetnie zbierają się w pozostałych gałęziach medycyny. Ze powodu na niedostępność operowanie narzędziami jest jeszcze bardzo skomplikowane. W kontraktu z obecnym nawet bardzo sprawdzony w obsłudze kolposkopu lekarz, w wielkich przypadkach nie jest szanse postawić miarodajnego zrozumienia także wymaga korzystać na doświadczeniu oraz innych przypuszczeniach.
Kolposkopy optyczne, zaopatrzone i w tunel wizyjny są najodpowiedniejszym wyjściem dla kolposkopisty, ze powodu na kształt optyczny mamy zdolność prowadzenia obserwacji, która pomaga dokładną interpretację diagnostyczną obserwowanego obszaru, i na ekranie emitowany obraz oglądać może także pacjentka, bądź uczący się lekarz lub praktykant.
W nowoczesnych czasach sprawny, ale używany już kolposkop spełniający wymagane normy jakości zarówno dla swego gabinetu, kiedy i dla publicznego szpitala można dostać za kilka tysięcy złotych, a doposażenie go w tunel wizyjny można uruchomić w jakimś elemencie za kwotę oscylującą około pięciu tysięcy złotych. Jeżeli zajdzie konieczność, możliwe jest za nieduże pieniądze, odnowienie starych, wyeksploatowanych kolposkopów i po takim sposobu działają one jak nowe. Kolposkop z dużego zdarzenia, można nabyć za połowę ceny, którą potrzebowaliby wydać na zakup dużo mało wygodnego i niedokładnego video kolposkopu.