Corona plytki bezpieczenstwa

Wymagania w terenie ochrony środowiska oraz bezpieczeństwa pracy zmuszają producentów i klientów akcesoriów do dania maksymalnej hermetyzacji urządzeń oraz instalacji ciśnieniowych i bezpieczeństwa ich przed nagłym skokiem ciśnienia. Stąd coraz dużo rozpowszechnione staje się branie w urządzeniach płytek bezpieczeństwa.

Płytki bezpieczeństwa (lub tzw. bursting discs) zabezpieczają aparaty i dania przed nadmiernym wzrostem lub spadkiem ciśnienia. Producent wybierając materiał do budów płytek, ma pod opiekę dodatkowe elementy: - ich moc chemiczną - najbardziej charakterystycznym materiałem z którego są robione płytki, jest stal nierdzewna, - ich formę temperaturową, - oraz trwałość płytki - otrzymuje się tu pod opiekę wytrzymałość płytki na ciśnienie podczas biegu dodatkowo jego zmiany w okresie, temperaturę i składniki chemiczne. Te informacje podają z kolei orientację użytkownikowi płytek bezpieczeństwa, co do guście płytek, jakie może zastosować a okresu ich użytkowania. Stanowi wówczas niezmiernie prestiżowe, gdyż przedwczesna wymiana płytek może zakłócić proces sztuk i przynieść niepotrzebne straty. Wytwarzany istnieje zarówno inny sposób płytek tzw. płytki bezpieczeństwa dwukierunkowe. Płytki te są zaprojektowane tak, aby chronić zbiornik jednocześnie przed podciśnieniem jak również nadciśnieniem. Dzięki naszej złożonej konstrukcji płytki zapewniają stabilność pracy urządzenia oraz podejmują gwarancja użytkowania, dzięki wmontowanemu czujnikowi, który zawsze monitoruje pracę płytki bezpieczeństwa w obydwu kierunkach. Producenci proponują też kombinację, liczącą na ostatnim, że płytka bezpieczeństwa organizowana jest przed zaworem bezpieczeństwa. Tego standardu rozwiązanie jest silne zalety ponieważ: - zapewnia całkowitą szczelność, - zabezpiecza zawór zabezpieczenia przed korozją i własnymi czynnikami chemicznymi, - daje szansę wykonania zaworu bezpieczeństwa z popularniejszych materiałów. - nie występuje konieczność natychmiastowego przestoju urządzenia po zadziałaniu płytki bezpieczeństwa, - w razie potrzeby istnieje możliwość kontroli ciśnienia zadziałania zaworu bezpieczeństwa bez potrzeby jego demontażu. Poza tym krótki bezpieczeństwa mogą być kierowane wszędzie tam, gdzie konieczne jest zachowanie sterylnych warunków pracy urządzenia, ponieważ spełniają wszystkie normy bezpieczeństwa.