Budowa pompy inzektorowej

Pompa to styl maszyny roboczej, w jakiej energia silnika napędowego miesza się na przenoszenie cieczy z zakresu niższego na ogromniejszy. Poprzedniczką pomp wirowych, które szukają użycie w technice, jest pompa tłokowa - rodzaj pompy wyporowej, wykorzystującej tłok toczący się ruchem posuwisto ważnym w walcu. Typowa pompa wykonana jest przede wszystkim z komory, tłoku oraz nurnika napędzanego tłoczyskiem.

I tylko cechuje się niewielką wydajnością i składa się z dużymi kosztami eksploatacyjnymi, wtedy pamięta wspaniałe możliwości tłoczenia cieczy o wyjątkowo długiej lepkości, jak również cieczy lotnych oraz zawiesin ciała stałego. Do wartości takich pomp można też zaliczyć efektywniejsze zużycie energii, wynikające z maksymalnych szans zmian obciążeń, i stała wydajność (pracuje 24h na dzień) oraz brak konieczności zalewania (funkcjonują na "ciepło").

Takie pompy dobrze sprawdzają się między innymi w systemach odwadniania igłofiltrami, jakie są obecnie powszechnie wykorzystywane jako metoda obniżania poziomu wody gruntowej. Igłofiltrowanie jest dzisiaj planowane teraz na poziomie projektowania tworzenia kosztorysu inwestycji. Jest efektywnym systemem przy czasowym osuszaniu wykopów budowlanych.

Zapotrzebowanie na świeże rozwiązania w rozmiarze odwadniania terenu ciągle ewoluuje także musi wykorzystywania pomp o największej wartości, co skutecznie chroni i strzeże przed niechcianą wodą. Warto wcześniej rozeznać się w tym, jakiej pompy będziemy potrzebować, żebym w pełni świadomie zdecydować się albo na pompę zasilaną silnikiem elektrycznym, albo zasilaną silnikiem spalinowym.