Budowa bazy transportowo logistycznej

http://erp.polkas.pl/erp-produkcja/

Firmy polecające się produkcją bądź same sprzedażą wyrobów posiadają co najmniej jeden magazyn. Wyróżniamy magazyn wyrobów gotowych jak również półproduktów. Oba skoncentrowane są na określonym przechowywaniu i opisaniu poszczególnych partii materiałów. Magazyn to nieodłączny atrybut procesu logistycznego danego przedsiębiorstwa. Podczas jego strukturze należy dokładnie nazwać jego wartość. Każdy spośród nich powinien ściśle nawiązywać do ważnych zadań logistyki jak: zaopatrzenie, produkcja oraz dystrybucja. W końca polepszenia funkcjonowania magazynów firmowych warto wdrożyć specjalne programy komputerowe, ułatwiające lokalizację danych produktów oraz wyrobów. Drinkom spośród nich istnieje szeroko rozbudowana baza programów np. optima. Optima magazyn to styl do zarządzania magazynu i sprzedaży.

Jego instalacja i obsługa jest mocno intuicyjna. I można wspomóc się samouczkiem. Krok po kroku opisuje pracy powiązane z fakturowaniem, wydawaniem dokumentów sprzedaży, wystawianiem korekt. Każdy rozdział poprzedza terminarz z podstawowymi pojęciami odnośnie księgowości. Moduł magazynu zawiera m.in.: Jak myśleć kartoteki towarowe? Jak wspomnieć nowy produkt? Jak założyć wydanie zewnętrzne? Zasób magazynowy jest przeprowadzany w oparciu o dokumenty magazynowe (Bilans Otwarcia, PW, PZ, MM, WZ, PZ, MM, RW; korekty dokumentów: WZ, RW, PZ, PW, BOM, MM). Dokonując wydania danego produktu od razu sprzedawany jest wyrób z dużego zasobu (dostawy). Program Optima magazyn umożliwia prowadzenie kilku magazynów zarówno polskich i zagubionych w obszarze jednej bazy danych. Sporządzane dokumenty MM opowiadają o przesunięciach między magazynowych. W niedrogi i łatwy sposób możemy dokonać inwentaryzację dostępnych towarów magazynowych. Program zawiera funkcję inwentaryzacji, stawiającą się z trzech etapów: przygotowanie arkuszy inwentaryzacyjnych, uzupełnienie stanów rzeczywistych produktów w magazynach, utworzenie dokumentów korygujących. W samouczku znajdziemy wiedze jak dobrze stworzyć arkusz inwentaryzacyjny, można także posłużyć się arkuszami pomocniczymi. Dobrze zorganizowany magazyn pod względem logistycznym i przejrzysta dokumentacja przyczyniają się do dużego przekazywania materiałów pomiędzy kolejnymi komórkami w korporacji.