Bitki wolowe w sosie sliwkowym

Lub pewno istnieć przedmiot lepszego w naszym domu, niż świeży, jednocześnie czysty i jedzący kotlet schabowy usmażony na nagroda i cieniutko potłuczony? Aby schabowy był idealną strukturę, musi być właściwie roztłuczony - na końcu, by mięso stawało się delikatne, i po przysmażeniu kruche, a tymczasem nie tak dużo, by kotlet nie był zbyt długi, inaczej straci na soczystości. Więcej w sukcesie bitek wołowych potrzebujemy pokroić mięso w właściwej grubości plasterki, a wtedy tłuc je tłuczkiem do ciała, aby uzyskało odpowiednią grubość i organizację.

Rzecz jasna, przy tłuczeniu kotletów raz w tygodniu, w smaku z miękkiego, świeżego mięsa schabowego, wystarczy nam swój tłuczek do ciała, jakim będziemy mogli sam sprawdzić jakość ubijanych kotletów. Ale przy większej dawek kotletów, na dowód dla dziesięcioosobowej rodziny, lub jeśli lubimy każdego dnia jeść tradycyjny obiad z kotletami, albo gdy używamy do nich ciało coś gorszej jakości, na dowód karkówkę lub łopatkę - wówczas przyda nam się domowa kotleciarka elektryczna.

Takie urządzenie znajdzie zastosowanie i wtedy, gdy przyrządzamy kotlety w urzędach żywienia zbiorowego, czy na potrzeby produkcyjne. Wtedy niemożliwością umieszcza się tłuczenie kotletów ręcznie, bo można szybko opaść z chęci, ponadto tłuczek do mięsa jako danie napędzane siłą mięśni, nie rozbije mięsa na dokładnie takiej samej grubości kotlety, co kotleciarka.

Dlatego te, jeśli potrzebujemy rozbijać mięso na kotlety często, w szerokiej dawki, lub z konkretnego mięsa, oszczędźmy sobie wartości i zainwestujmy w specjalne urządzenie. Podłączona do prądu kotleciarka jest banalnie prosta w obsłudze - wystarczy dać do niej element mięsa odpowiedniej grubości jednym otworem, i innym otworem wyjdzie gotowy plaster porządnie roztłuczonego na wszystkiej grubości mięsa. Jeśli zależy nam, aby wszystkie swoje kotlety były podzielone równomiernie, szybko i łatwo, to nie posiada skuteczniejszego wyjścia, jak tylko kotleciarka do użytku domowego lub przemysłowego. Wbrew pozorom nie stanowi więc taki spory wydatek - miłośnicy tradycyjnych, domowych obiadów na pewno docenią możliwość posłużenia się w rozbijaniu mięsa na kotlety wygodnym urządzeniem łatwym w obsłudze, w zajęciu w czystości, dodatkowo nie przesadnie kosztownym, jak potrafiło się zdawać.