Bank nasienia online

Bank nasienia (spermy) to pomieszczenia, w jakich nosi się nasienie dawców. Potrzebują oni dokonać ściśle określone kryteria. Przede wszystkim w ich spermie powinna znaleźć się odpowiednia ilość plemników (minimalnie 40 milionów na 1 mm) o odpowiednio dużej ruchliwości. Dawca wymaga być w odpowiedniej sprawności fizycznej, istnieć w wieku do 35 lat oraz nie posiadać obciążenia żadnymi chorobami genetycznymi.

system mrp

Dodatkowo ocenie podlega jego wzrost, budowa ciała kolor oczu i włosów oraz, co ciekawe, wykształcenie (minimum średnie). Wg prawa UE sperma kierowana jest nieodpłatnie. Wypłacana jest tylko rekompensata za poniesione koszty np. dojazd (max. 700 zł). Pierwszym rzutem kwalifikacyjnym dawcy jest dokładny wywiad, podczas którego podawanych jest mu szereg pytań odnośnie jego istnienia seksualnego, przebytych wad i formy rodzinnej. Później sprawdza się jego porażek w projektu sprawdzenia, albo nie jest nosicielem chorób zakaźnych (np. HIV), pobiera nasienie i wymaz z cewki moczowej. Jeśli wszystkie warunki zostaną wykonane oddane nasienie dociera do banku spermy na czas pół roku. Dopiero po upływie obecnego etapu robi się kolejne pytania także na ich przyczynie kieruje nasienie do pewnych procedur. Dawca musi podpisać z bankiem odpowiednią umowę - klinika musi ponieść pełną odpowiedzialność na odpowiednie przechowywanie nasienia. W rodzimym regionu praktyka oddawania spermy jest zazwyczaj coraz kilku atrakcyjna, stąd pobrany materiał absolutnie nie ulega zniszczeniu. Korzystać z banku teoretycznie chyba jakiś. Natomiast na sił polskiego prawa samotne osoby nie mogą skorzystać z pomocy banku spermy (dziecko musi ponieważ na jego sile być również rodzica i mamę). Najczęściej klientami takich klinik są bezpłodne pary oraz ludzie będący nosicielami chorób genetycznych, jakich nie chcą oferować swoim potomkom.