Badania lekarskie egzaminatorow

Seksuolog - pierwsze spotkanie w jego gabinecie zazwyczaj składa się stresogennym wydarzeniem, lecz odkładanie decyzji o wizycie może zawierać tragiczne skutki. Dużo pań chorujących na zaburzenia powiązane z życiem seksualnym czeka w momencie poradę u lekarze, częstokroć zwlekając spośród obecnym nawet dużo lat. Niestety stanowi to świadome rozwiązanie, ponieważ nie dość, że nie rozwiązuje problemu, zatem w smaku może przynieść eskalację dysfunkcji. W sferze seksuologii znajdują się zatem wszelkie aspekty połączone z płciowością zatrudnionego w dziedzinie fizycznej, ale omawiana dziedzina porusza również sprawy dotyczące ludzkiej duszy i emocjonalności. Seksuolodzy w znaczącym mieście (takim jak Kraków) są dostępni praktycznie z ręki, wystarczy tylko zasięgnąć języka w wyszukiwarce. Zaburzenia funkcji seksualnych, obiekcje odnośnie własnej orientacji czy tożsamości fizycznej lub zmagania związane z jej pomocą ze karty środowiska społecznego, to najczęstsze zmartwienia pacjentów przedstawiających się do seksuologa. Dyskomfort połączony z komplikacjami dotyczącymi życia osobistego miewa diametralny wpływ na naturalną egzystencję, więc nie wolno bagatelizować niepokojących nas objawów.

Pomimo wszechobecności seksu w środowiskach, grupę ludzi nadal wstydzi się otwarcie prowadzić na punkty połączone z osobną seksualnością. Z tegoż początku mnóstwo osób zapada w milczeniu z powodu licznych kłamstw, przeinaczeń, stereotypów oraz błędnych przekonań dotyczących seksu i płciowości. Spotkanie z seksuologiem pokazuje się więc okazją do zmierzenia się z znanymi najbardziej palącymi problemami i pozwala ich pozytywne rozwiązanie. Bez powodu na pierwszą specjalizację danego seksuologa (czy to psychiatra, ginekolog lub internista) przed inicjacyjną wizytą trzeba zrobić się psychicznie do dania szczegółowego wywiadu. Jego końcem jest prawdopodobnie najbardziej kompletne zrozumienie przez lekarza martwiącego nas zagadnienia, uwzględniając przy tym jakieś aspekty biologiczne, medyczne, psychologiczne i społeczne. Rzetelny seksuolog powinien zadawać pytania dotyczące stanu zdrowia, samopoczucia psychicznego, przeszłych i tych związków intymnych, orientacji fizycznej i identyfikacji płciowej, rozwoju seksualnego, punktu zdania na punkt seksu oraz dotychczasowych wydarzeń w tej sprawie.

Należy sobie uświadomić, że jak pacjent jesteś obowiązek żądać od seksuologa przestrzegania Twoich praw seksualnych, czyli spodziewać się ze karty lekarza: wyrozumiałości, życzliwego traktowania, kultury osobistej, bezstronności światopoglądowej, akceptacji umiejętności i tożsamości seksualnej, poszanowania granic intymności psychofizycznej oraz udzielenia dostępnych dla Ciebie informacji. Dalszym ciągiem diagnozy seksuologa następującym po problemie będzie badanie somatyczne wykonane przez eksperta z powierzchnie pokrewnej (tj. ginekolog w przypadku osób bądź urolog w sukcesie mężczyzn), aczkolwiek możliwe istnieje więcej badanie psychologiczne, polegające na uzupełnieniu odpowiedniego kwestionariusza lub testu. Seksuolog może i zasugerować skierowanie do stworzenia badań biochemicznych i hormonalnych krwi, czyli pomiaru poziomu glukozy i cholesterolu albo progesteronu i estrogenu czy testosteronu. Musimy zdać sobie sprawę, iż pragnienia seksualne przylegają do grup potrzeb fizjologicznych, zaś ich zaspokojenie stanowi jednym z niezbędnych elementów nadającym życiu sens.